• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Google kërkon më shumë se 2000 punëtorë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Google ka planifikuar të punësojë më shumë se 2,000 njerëz në mbarë botën, për të rritur kështu numrin e të punësuarve në tregjet e reja në të cilat lufta për talent të rinj është në rritje, nga rivalët konkurrues.
Motori më i madh i kërkimit në botë, drejtori financiar i së cilit ka deklaruar para investitorëve se industria e internetit është e dëshpëruar në “betejën për talent”, ndërsa tani ka më shumë se 2,076 pozita të lira të punës, thuhet sipas Reuters.

Numri i pozitave të lira tani pothuajse gjashtë herë më i madh se kërkesa të cilën Google e kishte pasur në mars të vitit 2009.

Sipas disa raporteve thuhet se kërkesa e Google për këta punëtorë vjen si pasojë e më shumë se 20 përvetësimeve të reja që kjo kompani ka bërë kohëve të fundit.
 
Top