• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Google teston mënyrën e re të kërkimit

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Google aktualisht është duke testuar kërkimin gjatë të cilit rezultatet përditësohen në mënyrë automatike derisa përdoruesi shkruan fjalët kyçe.
Bëhet fjalë për një ndryshim të vogël, por shumë interesant. Aktualisht, derisa shkruani fjalët kyçe në Google, me çdo shkronjë të re në përzgjedhësin rrëshqitës do t’u paraqitet sugjerimi i ri për kërkim më të lehtë.

Sipas mënyrës së re të kërkimit, nuk ndryshojnë vetëm sugjerimet, por edhe të gjitha rezultatet e kërkimit. Ani pse në shikim të parë kjo mënyrë e kërkimit mund të iu duket hutuese, është fascinante të shihet se sa shpejt Google mund të paraqes rezultate për cilindo kombinim të shkronjave. Shihni edhe videon më poshtë!
 
Top