• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Grammy Awards, Beyonce hyn ne histori

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy

Beyonce eshte shpallur mbreteresha e mbremjes gjate ceremonise se ndarjes se cmimeve Grammy, ose sic quhen ndryshe, Oscar-et e muzikes.
Ne skenen e “Staples Center” te Los Angeles, kengetarja amerikane eshte e para qe arrin te marre 6 cmime, mes te cileve edhe ate te artistit me te mire te vitit.

Protagoniste te mbremjes kane qene dhe Lady Gaga e Elton John, te cilet kane duetuar ne hapje te spektaklit. Mbremja kulmoi me kujtimin n ender te Michael Jackson ku Celine Dion, Carrie Underwood, Jennifer Hudson, Smokey Robinson dhe Usher kane folur per ish mbretin e pop-it. Cmimin per diskun me te mire te vitit e fitoi banda “Kings of Leon”.

Sukses edhe per Taylor Swift, e cila arriti te marre 4 cmime Grammy. Grupi “The Zac Brown Band” ka marre cmimin si banda me e mire e artisteve te rinj.
(t.ch)
 
Top