• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gruaja dhe krimi ne familje!

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,992
Pikët
113
Vendndodhja
A ka ndonje spital per keta monstra ? Ska dite mos degjojm te tilla lajme horror.

 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,710
Pikët
113
A ka ndonje spital per keta monstra ? Ska dite mos degjojm te tilla lajme horror.

Ka spitale psikiatrike.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
18,076
Pikët
113
A ka ndonje spital per keta monstra ? Ska dite mos degjojm te tilla lajme horror.

Jo Mando, keta nuk meritojn spital, keta duhet te futen ne maqin te mishit.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
6,235
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Ka spitale psikiatrike por për shumë shkaqe niveli i depresionit shoqërorë është rritur tej mase.
Njerëzit që kanë probleme të theksuara mendore duhet të ishin të izoluar në një formë gjysëm burgimi ku familjarët të kishin të drejtën e vizitës një herë në javë dhe jo të liheshin nëpër familje ku niveli i arsimimit / ekonomik etj është i ulët.
Problemet mendore agravojnë me kalimin e viteve dhe personat që vuajnë nga ato bëhen edhe më të dhunshëm sado kurim të marrin.
Ne kemi mangësi ligjore dhe manaxhuese në këtë aspekt.
Çdo vit thuajse hapet një temë në f-a me të tilla krime që nëse shteti do informohej vetëm këtu me të dhëna e komente ( ide) do kishte marr ndonjë këshillë të vyer për ti mbledhur njerëz të tillë në një gjysëm izolim të përkujdesej për të mos shkaktuar të tjera viktima të pafajshme.
Harruam atë të Vlorës që vrau gati gjithë fisin!!!!!
Nuk mundet që spitali psikiatrik të mbaj një pacient gjithë jetën aty, duhet një formë organizimi tjetër.
Derisa shteti të kthjellohet do vazhdojmë të mbledhim gëzhojat!
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
56,601
Pikët
113
A ka ndonje spital per keta monstra ? Ska dite mos degjojm te tilla lajme horror.

Si ndodhi ngjarja horror në Pogradec, 44-vjeçari e goditi nënën me dru dhe më pas përdori kosore: Nuk pendohem, do ndodhte një ditë
August 7, 2020 08:21
Si ndodhi ngjarja horror në Pogradec, 44-vjeçari e goditi nënën me dru dhe më pas përdori kosore: Nuk pendohem, do ndodhte një ditëPolicia ka zbuluar dinamikën e ngjarjes horror në Pogradec, ku 44-vjeçari Olsi Çekiçi vrau në mënyrë makabre nënën e tij.
Sipas Policisë, autori në fillim ka goditur me dru në kokën të moshuarën Firdes Çekiçi, e ka përdorur një kosore për t’i prerë kokën.
Krimi tronditës ka ndodhur në sy të mbesës 15-vjeçare së viktimës. Kjo e fundit ka parë që i ati, 44-vjeçari Olsi Çekiçi, po sulmonte gjyshen dhe ka njoftuar me telefon policinë, duke u larguar menjëherë nga banesa me një biçikletë nga frika.
Megjithatë ajo që mbetet ende dyshim, është fakti se 44-vjeçari ka plagë në disa pjesë të trupit të tij dhe në ballë, por ka refuzuar t’i japë shpjegim policisë për këtë.
“Nuk pendohem. Kjo do të ndodhte një ditë,” ishin fjalët e tij të para në polici ku ishte shumë i qetë në deklaratën e tij.
Por ai gjithashtu mësohet të ketë thënë “i lë shtetit amanet vajzën dhe vëllain”. Olsi Çekiçi ka qenë më parë i dënuar në Itali për drogë, madje është dhe vetë përdorues i substancave narkotike.
Sipas burimeve nga spitali i Pogradecit, ai është kartelizuar por nuk ka pranuar të marrë mjekime asnjëherë.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
9,787
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Si ndodhi ngjarja horror në Pogradec, 44-vjeçari e goditi nënën me dru dhe më pas përdori kosore: Nuk pendohem, do ndodhte një ditë
August 7, 2020 08:21
Si ndodhi ngjarja horror në Pogradec, 44-vjeçari e goditi nënën me dru dhe më pas përdori kosore: Nuk pendohem, do ndodhte një ditëPolicia ka zbuluar dinamikën e ngjarjes horror në Pogradec, ku 44-vjeçari Olsi Çekiçi vrau në mënyrë makabre nënën e tij.
Sipas Policisë, autori në fillim ka goditur me dru në kokën të moshuarën Firdes Çekiçi, e ka përdorur një kosore për t’i prerë kokën.
Krimi tronditës ka ndodhur në sy të mbesës 15-vjeçare së viktimës. Kjo e fundit ka parë që i ati, 44-vjeçari Olsi Çekiçi, po sulmonte gjyshen dhe ka njoftuar me telefon policinë, duke u larguar menjëherë nga banesa me një biçikletë nga frika.
Megjithatë ajo që mbetet ende dyshim, është fakti se 44-vjeçari ka plagë në disa pjesë të trupit të tij dhe në ballë, por ka refuzuar t’i japë shpjegim policisë për këtë.
“Nuk pendohem. Kjo do të ndodhte një ditë,” ishin fjalët e tij të para në polici ku ishte shumë i qetë në deklaratën e tij.
Por ai gjithashtu mësohet të ketë thënë “i lë shtetit amanet vajzën dhe vëllain”. Olsi Çekiçi ka qenë më parë i dënuar në Itali për drogë, madje është dhe vetë përdorues i substancave narkotike.
Sipas burimeve nga spitali i Pogradecit, ai është kartelizuar por nuk ka pranuar të marrë mjekime asnjëherë.
E kishte vrare me dru kokes, pastaj i kishte prere koken dhe e kishte varur tek dera e shtepise!
E gjihta kjo ne prani te vajzes se vogel. 😡
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
17,243
Pikët
113
Dmth e goditi ne koke e me pas sikur mos mjaftonte kjo I preu edhe koken qe mos kishte asnje dyshim se ajo mund te ishte gjalle. Vetem ne filma horror I shikojme keto monstra por tani fatkeqsisht I hasim e ne realitet, e nuk jane pak...
 

Performer

Density 2
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
25,011
Pikët
113
duhen zhvilluar njerezit ...te shkollohen, tu jepen mundesi ...ndryshe do ket gjithmon probleme te tilla ..dhe ata qe kan probleme kurre nuk duhen neglizhuar....
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
17,243
Pikët
113
E kishte vrare me dru kokes, pastaj i kishte prere koken dhe e kishte varur tek dera e shtepise!
E gjihta kjo ne prani te vajzes se vogel. 😡
Kane pare ckane pare syte e 15 vjecares qe ne momentin qe ka filluar te kuptoj . Mesa lexova jetojne me te jatin drogaxhi dhe I burgosur ne disa shtete, me te vellain (xhaxhain) qe kishte probleme mendore edhe me gjyshen. Mos them fjale me te renda se si mund te jete rritur ajo ne ato kushte e me nje babe psikopat se do me thoni te keqe pastaj e kam mendjen e piste lol....
 

Performer

Density 2
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
25,011
Pikët
113
varet nga personaliteti i saj..nese esht e fort mund ta kaloje
por punonjesit social duhet ta dine me mir pas nje vlersimi
 
Top