• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gruaja ngel shtatezane,dhe me pas meson se kishte dy vagina ....

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...


Lindsay Hasaj eshte nje 27 vjecare nga Britania e Madhe dhe disa muaj me pare zbuloi qe ishte shtatezane. Deri ketu gjithshka normale. Problemet e saj filluan kur mjeket i thane se sistemi i saj riprodhues ishte dopio.

Nje keqformim shume i rralle qe ze vetem nje grua ne nje milion. Mjeket ishin shume te shqetesuar sepse te arrish te cosh deri ne fund nje shtatezani te tille eshte e pamundur. Ky keqformim shume i rralle nuk duket nga jashte pasi trupi nga jashte eshte normal.

Emri i sakte i ketij keqformimi eshte utero didelfo. Por rasti i Lindsay eshte edhe me i rralle sepse Lindsay ka edhe 2 vagina. Doktori Peter Browen-Simpkins , jinekolog ne London Women's Clinic ka afirmuar se Lindsay Hasaj ka qene shume me fat.

Ne fakt, ne raste te tilla ka shume probabilitet qe shtatezania te deshtoje. Dy uterus jane shume me te dobet se sa nje. Megjithate, fale kembenguljes se Lindsay, ajo arriti te lindte nje vajze te shendetshme qe e quajten Mirela. Mjeket, nje muaj me pare i thane qe kjo kishte shume mundesi te ishte shtatezania e saj e vetme.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,298
Pikët
113
Përgjigje e: Gruaja ngel shtatezane,dhe me pas meson se kishte dy vagina ....

Por rasti i Lindsay eshte edhe me i rralle sepse Lindsay ka edhe 2 vagina
Dy vagina dhe nje miter ?
Se kisha degjuar ndonjeher , me te vertet raste i ralle.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Gruaja ngel shtatezane,dhe me pas meson se kishte dy vagina ....

as une se kisha ngju ndonjher ket !!!!!
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Gruaja ngel shtatezane,dhe me pas meson se kishte dy vagina ....

Uauauau sa ka perparu shkenca ..rast i vecante ..megjith mire qe ka arritur te ket nje femije t'pakten ..
 
Top