• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Grupi Artas

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,586
Pikët
113
Vendndodhja


Grupi Artas eshte nga Austria ...dhe u formuan ne fund te viti 2006 !

Kitarë - Sahid Al Atmaah (aka Sid)

Kitarë & vokal - Hannes Koller

Bateri - Chris

Vokal - Obimahan Ismahil

Bass - Radek Karpienko

Albume e publikuara kan qen ne vitin 2008 The Healing

1. Barbossa 05:27
2. Bastardo 03:08
3. Fick das Fett 03:35
4. The Healing 04:16
5. Kontrol 03:27
6. Rhågenfels 03:49
7. Through Dark Gates 04:32
8. Blut 02:21
9. Gangsta's Paradise (Coolio-Cover) 04:07
10. The Butcher's Guilt 03:03
11. From Dirt we'll Rise 03:41
12. A Song of Ice and Fire 05:45
13. I Am your Judgement Day 03:59

Dhe se fundi Albumi Riotology 2011

1. A Journey Begins... 00:59
2. Fortress of No Hope 05:48
3. The Day the Books Will Burn Again 04:08
4. The Suffering of John Doe 05:49
5. Rassenhass 05:29
6. O5 02:35
7. No Pasaran 05:05
8. The Grin Behind the Mirror 03:44
9. Gipfelstürmer 04:32
10. Le Saboteur 04:35
11. Mediafada 04:46
12. O5 01:36
13. Ashes of Failure 05:29
14. Between Poets and Murderers 05:55
15. A Martyr's Dawn 05:10
16. ...Surrounded by Darkness We Are Able to See the Stars


[ame="http://www.youtube.com/watch?v=M1rNHlnIJB4"]YouTube - Artas - Gangstas Paradise
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,586
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Grupi Artas

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=sPhwpCjANCM"]YouTube - Artas - The Healing
 
Top