• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Guns N’ Roses

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
kjo teme i dedikohet grupit te famshem GUNS-n-ROSES . per te gjithe ata qe kane kujtime dhe nostaligji te vecante nga kenget e paharrueshme te ketij grupi madheshtor .

nderkohe ju pershendes me nje nga kenget e shumta te ketij grupi : Patience


[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ErvgV4P6Fzc&feature=fvst"]http://www.youtube.com/watch?v=ErvgV4P6Fzc&feature=fvst
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's Club

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=o2KLkIlZMcM"]YouTube- Guns N Roses - Sweet Child 'O Mine e adhuroj :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's Club

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=FO92n-6vPIU"]YouTube- Guns n´ Rose e Slash - I Love You :)
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's Club

endrilejladesign , shum temë e qelluar
Guns n Roses
Band qe meriton nje temë ne vete edhe te diskutojm per ta

 

Dreamer

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
16
Pikët
0
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's Club

Nuk ka dyshim se Gun’s ‘N Roses është njëri nga grupet më të njohura të heavy rock. Grupi është themeluar në vitet e 80-ta, ndërsa themeluesit ishin: Axl Rose (anagram nga Oral Sex), emri i vërtetë i të cilit është William Bailey, i lindur më 6 shkurt 1962 në Lafayett të Indianës, SHBA dhe Izzy Stradlin, me emrin e vërtetë Jeffrey Isbell, i lindur më 8 prill 1962 në po të njëjtin qytet.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's Club

Grupi Guns n Roses asht i formuar ne vitin 1985
...me albumin e tyre te par te cilin e botojn ne vitin 1987 Appetite for Destruction arin te behen nje nder grupet ma te popullarizuara ne botë ... po e them lirisht album i cili asht nder ma te miret ne historin e Rock muzikes ... secila kangë Hit ne vete...


diskografija e Guns n Roses asht kjo :
studio albumet
* 1987: Appetite for Destruction
* 1988: G N’ R Lies
* 1991: Use Your Illusion I
* 1991: Use Your Illusion II* 1993: The Spaghetti Incident?
* 2008: Chinese Democracy

koncerte
* 1999: Live Era: ’87-’93 (Live)
hitet
* 2004: Greatest Hits (Best Of)antaret e grupit na i prezentoj Dreamer , pos Slash te cilin do ta prezentoj unë :)... edhe pse nuk pajtohem me at qe e tha se "Axl Rose (anagram nga Oral Sex)"
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's ClubSlash ka lindur me 23.07.1965 në Stoke-on-Trent , Angli , me emrin Saul Hudson , asht një Rock gitarist edhe një nga themeluesit e Hard Rock / Heavy Metall grupeve Guns N' Roses , Slash’s Snakepit edhe Velvet Revolver .
Slash tingllon shum mirë edhe pa Guns N' Roses por Guns N' Roses nuk tingllojn hiq pa Slash-in
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,372
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's Club

GN’R koncert në Tel Aviv

Anëtarët e grupit "Guns N’ Roses" janë në bisedime për të mbajtur koncertin e parë në Izrael pas 16 vitesh.

“Jerusalem Post” njofton se grupi i muzikës rok planifikon të mbajë një koncert në stadiumin e Tel Avivit gjatë këtij viti.

Vokalisti i grupit dhe njëherit i vetmi anëtar i mbetur nga themeluesit e “Guns N' Roses”, Axl Rose, ka rekrutuar disa anëtarë të rinj për t’u paraqitur në Izrael për herë të parë që nga viti 1993.

 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's Club

Ky do të jet budallalliku më i madh dhe një dështim total për Axl Rose. Pa liderat e grupit, asnjëher kjo band nuk do të ketë shkëlqim, thjesht një grup palaçosh me një vokalist të mirë.

Slash ose Lord of the speed guitar, nuk mund ta kapi asnjë kitarist tjetër në partiturat e krijuara nga duart e tij.
 

Derevko

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 7, 2010
Postime
6
Pikët
0
Përgjigje e: GUNS'n'ROSES ....FUN's Club

Ky do të jet budallalliku më i madh dhe një dështim total për Axl Rose. Pa liderat e grupit, asnjëher kjo band nuk do të ketë shkëlqim, thjesht një grup palaçosh me një vokalist të mirë.

Slash ose Lord of the speed guitar, nuk mund ta kapi asnjë kitarist tjetër në partiturat e krijuara nga duart e tij.
kjo band ka 18 qe ka vdek me lal.
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Guns N’ Roses

Unë do të marrë një, nikotina kafeinë, sheqer fix
Jezusi nuk do ya git lodhur e mashtrimeve turnin "
Por kur vdes pafajësinë tuaj
Ju do të gjeni dëshpëruar
Duket të gjithë heronjtë tanë kanë lindur për të humbur
Vetëm walkin 'nëpër kohë
Ju besoj se kjo ngrohjes
Një tjetër shtëpi bosh një tjetër rrugë të vdekur në fund
Gonna tjetër kockat e mia një ulen për një magji
Kjo anë e qiellit këtij të ngushtë në ferr

E drejta në vendin fqinj në ferr
Pse nuk shkruani një letër për mua po
Unë i thashë unë kam të drejtë në vendin fqinj në ferr
Një sytë kaq shumë njerëz janë për mua
E drejta në vendin fqinj në ferr
I kam ku të jem tjetër
E drejta në vendin fqinj në ferr
Ndjehet si muret janë mbyllur në mbi mua

Mama mia kurrë nuk tha shumë për mua
Ajo ishte shumë më tepër të rinj dhe të frikësuar ta të
Ferr "Freud", mund të them se është ajo që unë duhet
Por të gjitha unë me të vërtetë ndonjëherë të merrni është lakmia
Një më miqtë e mi ata ndjehen të njëjtën
Ferr, ne as nuk duhet të fajësojnë veten
Por herë janë të vështira dhe trillime janë më të lira
Si armëve tuaj të merrni më të shkurtër
xhepat tuaj të merrni më të thellë

E drejta në vendin fqinj në ferr
Pse nuk shkruani një letër për mua po
Unë i thashë unë kam të drejtë në vendin fqinj në ferr
Një sytë kaq shumë njerëz janë për mua
E drejta në vendin fqinj në ferr
Kurrë nuk kam menduar këtë është vendi ku unë do të jetë
Por unë kam të drejtë në vendin fqinj në ferr
Time'll thinkin 'të qëndrojë ende për mua

Qij ju
Bushtër

Jo vetëm fëmijët e keqe ato budalla
Po menduam se do e vet në botë
Fun një gettin 'i përdorur ishte havin'
Unë i thashë ne nuk jemi fëmijët e trishtuar vetëm ato kthjellët eah
Flowin 'përmes jetës nuk collectin' askujt
Aq shumë atje
Ende aq shumë për të parë
Koha është shumë e shumë për të trajtuar
Koha është shumë për mua
Ai drives mua deri muret
Drives mua nga mendja ime
Mund të më thoni se çfarë do të thotë kjo ... huh?
---Bateri: Matt Sorum
Bass: Duff
Plumbi dhe Rhythm Guitars/6-String Bass: Slash
Guitar Rhythm: Izzy
Vokal: Axl
Këngëtar Sfondi: Slash, Duff, Izzy
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Guns N’ Roses

Mos qaj
Guns dhe trëndafila - Mos qaj (Lyrics Alternative)
Nëse ne mund të shohim nesër
Çfarë e planeve tuaja
Askush nuk mund të jetojnë në pikëllim
Pyesni të gjithë miqtë tuaj
Herë që ju mori në hap i madh
Ata janë kthyer në kërkesën
Unë kam qenë ai që e larjes
Gjakun nga duart tuaja

A nuk ju qaj sonte
Unë ende dua fëmijën
A nuk ju qaj sonte
A nuk ju qaj sonte
Ka një qielli mbi ju fëmijë
Dhe mos ju qaj sonte

Unë i njoh gjërat që ju të kërkuar
Ata nuk janë atë që keni
Me të gjithë njerëzit talkin '
Është e 'drivin ju çmendur
Nëse unë kam qenë "standin nga ju
Si do të ndiheni
Njohja dashuri vendosi
Dhe të gjithë dashuria është e vërtetë

Një nuk ju qaj sonte
A nuk ju qaj sonte
A nuk ju qaj sonte
Ka një qielli mbi ju fëmijë
Dhe mos ju qaj sonte

Unë mendova se mund të jetojnë në botën tuaj
Si vite të gjithë shkuan nga
Me gjithë zërat e kam dëgjuar
Diçka ka vdekur
Dhe kur ju jeni në nevojë për dikë
Zemra ime nuk do të mohojë
Pra, shumë duket aq i vetmuar
Duke mos pasur një të majtë të qaj për fëmijë

Një nuk ju qaj sonte
Një nuk ju qaj sonte
Një nuk ju qaj sonte
Ka një qielli mbi ju fëmijë
Dhe mos ju qaj
A nuk ju qaj kurrë
A nuk ju qaj sonte
Fëmijë ndoshta një ditë
A nuk ju qaj
A nuk ju qaj kurrë
A nuk ju qaj
Sonte Mbrapsht në krye
Bota ime
Artist / Band - Guns N Roses '
Album - Përdorni II juaj Illusion
 
Top