• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hapi hotel për pula, biznesi po i lulëzon

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113

Pas hoteleve tashmë të zakonta për qenë dhe kafshë tjera shtëpiake, ishte vetëm çështje kohe kur dikush do të kërkonte ta zgjeronte ofertën edhe për kafshët e tjera.
David Roberts filloi biznesin me hotelet për pula dhe thotë se punë po i ecën mbarë. Kafshët i ruan në fermën e tij afër Helstonit, ndërsa kërkesa për shërbimet e tij sa po vjen e rritet.

“Në fillim kur nisëm me këtë punë, të gjithë mendonin se po mahiteshim. Por tash kemi gjithnjë e më shuam rezervime, sidomos gjatë festave të fundvitit. Shpresojmë se edhe Pashkët do të jenë të suksesshme si edhe Krishtlindjet”, thotë pronari i hotelit në të cilin pronarët i lënë kafshët kur shkojnë në pushime. Afër pronës së tij gjendet edhe një hotel luksoz për mace.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Hapi hotel për pula, biznesi po i lulëzon

Hotel per pula!ça nuk bo mileti....
Po na nji,qe hap hotel per pleshta ose morra nuk ka?.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Hapi hotel për pula, biznesi po i lulëzon

Serafim hotel per pleshta dhe morra vetem kinezet mund ta hapin dhe ate me 7 yje :)
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Hapi hotel për pula, biznesi po i lulëzon

po si mendon ti 1 miljard e 500 miljon banor nuk te duket gje ty ....nga dy a tre mora me i pas boll jan ..:)
Hahaaaaaaaaaaa.
Shum moracak duhet te ket dhe kina.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Hapi hotel për pula, biznesi po i lulëzon

Do hap edhe une nji hotel te tille...te bej nej lek se s'eshte keq...Doni te filloni me prenotimet??
Lini emrin dhe mbiemrin e pulestuaj dhe ate tuajin ne qoftese pila eshte minorene :p...
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Hapi hotel për pula, biznesi po i lulëzon

Do hap edhe une nji hotel te tille...te bej nej lek se s'eshte keq...Doni te filloni me prenotimet??
Lini emrin dhe mbiemrin e pulestuaj dhe ate tuajin ne qoftese pila eshte minorene :p...
Po pulat klloçka a pranohen?
Si e ke çmimin e dhomes?Paguhet vetem per nje,vetem per pulen,apo bashke me vezet e zogjte...
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Hapi hotel për pula, biznesi po i lulëzon

Po pulat klloçka a pranohen?
Si e ke çmimin e dhomes?Paguhet vetem per nje,vetem per pulen,apo bashke me vezet e zogjte...

po tashiiii..varet..per ty ka nje trajtim te vecante...sille pulen te rri falas e mu me le zogjte..si te duket?
 
Top