• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hedhja me parashute

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,265
Pikët
0
:d

Pasi eshte nje nga pasionet e mija qe mbush jeten time private(ky lloj sporti) isha e interesuar te dija a ushtrohet ne Shqiperi?

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=-Zefvzys8pw&feature=related[/ame]

Renien ketu jo mire ;)
 

gurax

Super Moderator
Anëtar
Mar 19, 2011
Postime
3,047
Pikët
48
Vendndodhja
Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Nuk di per freefalling/skydiving, sic tregohet ketu. Vete jam marre shume pak me Paragliding dhe me paragliding ka te pakten dy grupe te organizuar qe merren, pervec edhe disa 'freelancer flyers' qe nuk jane te afiliuar me asnje grup.
Duhet te pyes per skydive.
 

Irfan CANA

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 16, 2011
Postime
1,855
Pikët
0
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Sport i mirë jashtëzakonishtë.
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,265
Pikët
0
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Nuk di per freefalling/skydiving, sic tregohet ketu. Vete jam marre shume pak me Paragliding dhe me paragliding ka te pakten dy grupe te organizuar qe merren, pervec edhe disa 'freelancer flyers' qe nuk jane te afiliuar me asnje grup.
Duhet te pyes per skydive.
Faleminderit gurax per kthimin e pergjigjes
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,581
Pikët
48
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Duhet te jete diçka emocionuse Stern.(do kisha qef ta provoja ).
Per Shqiperin nuk e di,"edhe se i vetmi vend ku hidhen me parashut eshte ura e Tabakeve".
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,265
Pikët
0
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Duhet te jete diçka emocionuse Stern.(do kisha qef ta provoja ).
Per Shqiperin nuk e di,"edhe se i vetmi vend ku hidhen me parashut eshte ura e Tabakeve".
aha ura e Tabakeve:)
Per mua Sero eshte tashme dicka e pandashme
Me jep shume kenaqesi, biles mezi pres te vi vera,me mungon ADRENALINA:))
mbas nje dit pune te veshtire e kompesoj me hedhjen me parashute dhe cdo gje eshte ne rregull pastaj
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 19, 2010
Postime
1,018
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Stern , fiksim e kam dhe une, por vallai me çmimet qe ka , nuk ma mban :D
 

Irfan CANA

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 16, 2011
Postime
1,855
Pikët
0
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Për këtë sport duhet dashuri dhe guxim goxha shumë.
 

Irfan CANA

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 16, 2011
Postime
1,855
Pikët
0
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Sporti interesant dhe shumë i guximshëm.
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,558
Pikët
38
Përgjigje e: Hedhja me parashute

ku jeton ti parashytistja?
e di mami yt qe hidhesh ti me parashyt?
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,111
Pikët
0
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Kohet e fundit, per faj te krizes, po kthehet ne mode hedhja "pa" parashut.
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,265
Pikët
0
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Kohet e fundit, per faj te krizes, po kthehet ne mode hedhja "pa" parashut.
``te_rraf``

Brari
Po secili ka ndonje pasion ,disa e bejn realitet ndersa disa u mbetet enderr
Ndersa une pasionin tim e realizoj:p
pastaj mor Brar po te mendosh gjithmone te keqen,ajo te vjen nga se pret,edhe kur je duke ikur ne kembe
Persa i perket dijenis se Prinderve,PO ,ne fillim i tregoja me gezim te madh vidiot kur hidhesha,por kur e pash qe mu bene me zemer pupupupupupupu moj cupe,cfare ben,jo tu befsha,te keqen jo ashtu po keshtu(MERAKU)me vinte keq dhe si thoja me
Kur me pyesin ndonjeher,i them jo jo rrini te qete
Nje genjeshter te vogel per mos ti lene ata ne merak
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
55,818
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Sport i thon kësaj ëëëë?????:D

Po nuk u hap ajo copa e rreckës bën një dëro goli kur mbrin në portë që lëre lëre.:D
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,558
Pikët
38
Përgjigje e: Hedhja me parashute

tironce..

lere kte "sport t'rond" urgjentisht..
leri pordhet..
leri hobet e qejfet e tilla se.. nuku ke 7 jete..
1 ke dhe ruaje fort..
adrenalinen nxite me.. psh.. ler takim me ndonje forumist.. psh me rokenrollistin buspalvaten.. ose me systemakrepin.. ose me mandin qe e kemi kumandar.. etj.. e kur vjen momenti takimit nga emocionet te levrin adrenalina e.. ato zerdelirat qe ke te gjallëronen.. .. ..ose shko tako mamane.. e bejua punet e shpise e kur vijn ata shohin shpin xixe tyjan te rritet adrenalina..
pra mblidhe at kaplloqe sa nuku eshte vonë..

me nuku te them..

.
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,265
Pikët
0
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Një histori e cila do t’iu prek shpirtin… sepse kur duam, vërtet mund arrijmë gjithçka (video)

Historia në videon që vijon, sigurisht që është një nga historit të cilat nuk e keni ndeshur më parë dhe sigurisht që do t’iu prek në shpirt, do të lotoni dhe do të mallëngjeheni me të, e pse jo të mos t’iu rrëqethet mishi…!

Dhe të gjitha këto, do t’i bëni falë gëzimit dhe energjisë shpirtërore dhe dëshirës për të jetuar…

Por, le të fillojmë me historinë mallëngjyese.

…Në videon që ju paraqet, do të shikoni një ish-parashutist ushtarak, i cili u plagos rëndë në luftën e Gjirit Persik dhe si pasoj të mos mund të ecte pa ndihmën e patericave. Por, veç vështirësive në ecje, ai shëndosh së tepërmi, duke kaluar në mbipeshë.

Pikërisht në atë moment, u gjend për të një “tip”, i cili dëshiroi ta bënte atë, të besonte në vetvete. Gjë të cilën ia arriti me sukses të plotë…
Kështu, veterani i luftës, jo vetëm që besoj në vetveten e tij, por mundi të humbas të gjithë peshën e tepërt dhe më e mrekullueshmja! Mundi të qëndrojë përsëri në këmbët e tij, të ec dhe të vrapoj si çdo njeri normal!

Po, është mëse e vërtet!

Ai njeri mundi të thyej çdo tabu, kur doktorët atij i kishin prerë çdo shpresë për të ecur përsëri, porse vetëm me ndihmën e patericave. Por, ai kurrë nuk u demoralizua, kurrë nuk i humbi shpresat, falë ndihmës së “engjëllit” të tij, atij “Tipit” i cili së bashku me veteranin mundën të përgënjeshtrojnë si mjekët dhe gjithkënd tjetër që nuk besonin në të!

Për ju të dashur miq e lexues një videoklip historie, që do t’ju bëjë të mallëngjehen e dhe sigurisht që askush nuk duhet ta humbas!

Nëse herën tjetër, dikush nuk beson tek ju dhe ju thotë se nuk mund të bëni asgjë, atëherë mendoni këtë Super-Njeri dhe me pak dëshirë më shumë, do të arrini gjithçka


[ame]http://www.youtube.com/watch?v=j2laIPeiMtE&feature=player_embedded[/ame]
 
Top