• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Help!

Status
Temë e mbyllur.

AnGsT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 24, 2010
Postime
35
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Cuna goca kush do me ndihmoj cik me forumin se spo e marr vesh hic :S
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Help!

Angst, bej pyetjet me specifike. Cfare nuk po kupton me Forumin?
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,993
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Help!

AnGsT sapo lexova pm qe me kishe derguar!! Avatarin qe kerkoje u vendos, nqs ke ndonje problem tjeter mund te na kontaktosh.Klm
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Help!

Mandi, se u bera i besdisshem. Ndonje pergjigje, brenda mundesive. :)
 

AnGsT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 24, 2010
Postime
35
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Help!

o cuna dua qe emrin AnGsT ta shkruaj me ngjyre, dhe kur shkarkoj foto me levizje (sic e ke ti mandi) nuk levizin
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Help!

Angst, emri behet me ngjyre ne momentin qe fiton status (bordi drejtues), eshte me shkalle hierarkie. Qe ndahet ne kater kategori: Eshte user i thjesht (anetaret e thjesht si ti dhe une) kemi ngjyren e zeze. Me ngjyren blu jane moderatoret (qe mund te kontrollojn vetem nen forume te caktuara). Me ngjyren roze jane supermoderatoret (ata qe kontrollojn te gjithe forumin, dhe keshillojn moderatoret). Me ngjyre te kuqe jane Adminet/Administratoret, si i thon popullorshe, pronaret e forumit. Jane ata qe e drejtojn kete forum, ku vendosin rregullat, ke te bejne pjese te stafit, kujt t'i japin kredenciale.

Nese per te vendosur nje foto me levizje, mund te flasesh me Administratoret ose me Supermoderatoret, ato kane ne dore te kontrollojn panelin e anetarit, duke i hequr dhe i shtuar, imazhe, firmen, cdo gje (mundet vetem Admini), ndersa Supermoderatori e ka te kufizuar. Ndryshon firmen e anetarit, imazhin, emertimin. Po ashtu te jep dhe perjashtim nga forumi kur e shikon te nevojshme. :)

P.s Shpresoje te me kesh kuptuar.
 

AnGsT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 24, 2010
Postime
35
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Help!

aaa shum interesante kjo :p sh flm per sqarimin :) vallaj kam 4 vjet e ca ne chat e skam tentuar ta mesoj njeher forumin :p ja tani po e mesoj lash nam lol
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Help!

aaa shum interesante kjo :p sh flm per sqarimin :) vallaj kam 4 vjet e ca ne chat e skam tentuar ta mesoj njeher forumin :p ja tani po e mesoj lash nam lol
Me mendje te lehte ne vazhdim :) Pune te mbare ne studimin e [BB Code List] :p
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Help!

:p Bravo Cold_Fusion Je Shum I Sakte :) Angst Eshte Me I Mire Forumi Se Chati Apo Jo :p
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Help!

Alien ne fakt mIRC eshte me i thjesht :p
Cfare shikon me te thjesht ne mIRC? Si te regjistrosh emrin? Si te vendosesh ban? Si te besh kick? Si te vendosesh Akick? Si te dergosh memo? Si te mbyllesh privatin? Si te regjistrosh nje kanal? Si te fusesh nje bot ne kanal?

Eshte shume here me i thjesht forumi, nuk do besh komanda. Po c'do gje e ke gati, thjesht i lexon me vemendje dhe e gjen spjegimin.
 

AnGsT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 24, 2010
Postime
35
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Help!

lol Cold Fusion sa paske fol :p po ja sa tja marr doren e ktij forumit e pastaj mbase do them qe eshte ky me i thjesht :p
 

AnGsT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 24, 2010
Postime
35
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Help!

dhe dicka doja un. si ta bej qe te me vijn pergjigjet tuaja ne e-mail?
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Help!

Shko tek Paneli i anetarit, pastaj ndrysho opsionet e profilit. Tek seksioni marrje e e-maileve. Dhe vendosi si te kesh deshire ti.

Hajde suksese :D
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Help!

Shiko tek useri te ekziston ai kartoni kuq? Add Infraction, mos e bej prove me mua, se me jep verejtje :D
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Përgjigje e: Help!

belle me meso dhe mua me te jap bann se do i jap ketij meddness se se shoh dot:p
 
Status
Temë e mbyllur.
Top