• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hera e para e Jonida Maliqit

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ishte pianistja Nora Çashku, që më dëgjoi për herë të parë në autobusin e unazës teksa qëndroja në prehrin e mamasë sime duke kënduar një këngë të Parashqevi Simakut…


Kam qenë 13-vjeç kur për herë të parë kam shkelur në skenën e madhe të Pallatit të Kongreseve më 1995 me një duet me tenorin Aleksandër Rrapi dhe me kompleksin e fëmijëve me këngëtarin Sherif Merdani.

“Për herë të parë publiku me duartrokitjet e tij më kthen dy herë në skenë për këngën “Do jetoj pa ty”. Albumi imi parë “Nuk të pres” përfundon dhe e promovoj në 23 vjetorin tim duke i bërë dhuratën më të bukur vetes.

Për herë të parë pas rikthimit tim në skenën e festivalit të këngës magjike me këngën “njeri nga ata”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top