• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,564
Pikët
113


Gzim Selmani është mundësi shqiptar, i famshëm në botë pasi rrëmbeu titullin kampion në RAW, WWE.Shqiptari, i cili njihet ndryshe në botën e WWE si Rezar ka mundur së bashku me partnerin e tij Akam AOP, Seth Rollins, duke i marrë kështu titullin kampion në Raw për skuadrat dyshe (Tag Team).

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=_ggaq4LU6yw[/ame]

Në të gjitha ndeshjet që zhvillon, të gjithë kundërshtarët e tij flasin anglisht, por ai flet shqip, duke mos patur turp nga origjina e tij dhe duke e shpalosur atë në botë plot krenari!

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=9RzxbqBtd0o[/ame]

POR KUSH ËSHTË GZIM SELMANI?
Gzim Selmani, lindur më 16 qershor 1994, i cili njihet ndryshe edhe si “Psikopati shqiptar”, është një mundës profesionist, i specializuar në artet marciale dhe kampion i peshave të rënda në kikboks.Ai ka nënshkruar aktualisht me WWE, ku performon për RAW me etiketimin Rezar.
Gzim, është i pari shqiptar që merr pjesë në një kompeticion të tillë dhe shpallet kampion.
Ai nisi të stërvitej në xhudo në moshën 4-vjeçare, në kikboks dhe arte të tjera marciale në moshën 12-vjeçare, së bashku me vëllain e tij Egzonin 15-vjeçar.
Gzim Selmani mori titullin kampion i peshave të renda në kikboks pas një ndeshjeje në Bremerhaven, Gjermani.

Ai është aktualisht 24 vjeç, 1.93 m i gjatë dhe peshon 150 kg.
Shqiptari mban 6 fitore gjatë karrierës së tij në artet marciale të miksuara, një prej të cilave me knockout."Na jemi ma t’mirët te NXT, nuk ka kush që mun’ me fitu prej neve",-shprehet ai në shqip para ndeshjes"

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=aQcqlvteudk[/ame]

________________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/sport/historike-24-vjecari-nga-mitrovica-kampion-ne-wwe-592858/
_______________________________

Shqiponja asht provokim shume i rende! Ve ne pikepyetje "fqinjesine e mire" me kriminelet e pandeshkuem te serbise!

NB : Gzimi po thot se zevendesoi Shaqirin qe nuk shkoi n'beligrat me jau q... na… serbiçkave !
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
1,655
Pikët
113
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

Sport budallenjsh.
 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,250
Pikët
83
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

por ky ma heret ka qene ne MMA . Ma mir le te shkon aty dhe le te bahet kampion ne UFC.

Na vyn ma shume Shqiptar aty. Sepse WWE ma merr mendja eshte fake dhe vetem show.
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
17,610
Pikët
113
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

He is self declared the Albanian psycho lol
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,384
Pikët
113
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

Mos na sillni kafshe te kopshtit...GJEOLOGJIK....molim vishe.

`thankyou`
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,308
Pikët
113
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

Na kenaqet pash zotin. A e pate kete ndeshjen e ketyre ore? I beri ai Seth Rollins te vdekur i vetem kunder te dyve dhe pastaj gjoja e moren keta dhe ky perbeka lajm. lol
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

Ti fus dhe une nje supe me steroide, mbase kushedi me fryhet muskuli i preferuar me shume nga c'duhet :D
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,417
Pikët
0
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

Ore me vërte e keni juve. Kjo është një shfaqe e tërë. Ku ka konkurrence në këtë shfaqe. Si mund të quhet sport kur nuk ka konkurrence të vërtetë.

Ajo e femrave po, kurse kjo e burrave është kot fare:d. Gjith ato zdama me muskuj hidhen e përdridhen kot fare.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,656
Pikët
113
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

Gjithe ata burra si nuk kane piken e turpit. Sporti i mundjes eshte sport per gay people. Kur bejne "tuc" si puna e Tuc Makut te vijne zorret ne goje. Toqet e njerit ne gojen e tjetrit dhe Zoti i madh na ruaj cfare tjeter.

Le te zhdukim Tucin dhe mundjen.

Dea
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Historike: 24-vjeçari nga Mitrovica, kampion në WWE

Ore me vërte e keni juve. Kjo është një shfaqe e tërë. Ku ka konkurrence në këtë shfaqe. Si mund të quhet sport kur nuk ka konkurrence të vërtetë.

Ajo e femrave po, kurse kjo e burrave është kot fare:d. Gjith ato zdama me muskuj hidhen e përdridhen kot fare.
keshtu e mendoja edhe une por me vone u binda qe te durosh(rezistosh) gjithe ato akrobaci per nje kohet te gjate duhen vertet muskuj....Shife si fluturonte xhimi snuka...
 
Top