• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Historike ,Kosova dhe Shqipëria me Ligë UNIKE

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,990
Pikët
113
Arrihet marrëveshja historike, Kosova dhe Shqipëria me Ligë UNIKE
-----
-----------
Jemi bo gazi botes. Çdo lloj çkerdh... po tallet me budallalleket tone te pa kufishme. Edhe WC e kemi bo marreveshje historike. Sa here pshurren lopet e mia pas gardhit komshiut eshte marreveshje historike; bajgat e tyne jane super historike.
Jemi bo popull i neveritshem per veten tone... mjere per ne o njerez çka na ka gjet!
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,208
Pikët
113
Historike dhe xhigande, kallashja e Kusov`s me ate enca touchken do bejne twerkaklipen xhigande ever ta kadhin jatubiiineeee 😂

Edhe lajmi tjeter historiko- xhigand, arritem ti shesim 5 thase speca Rahaveci 😆 te rampa i shitem duganierit shqiptare, nuk pat nevoje as taksen e autostrades ta paguajme, kjo po qe eshte e papare ledio ``fumato``

Mire e ka Fshatundari, ne shekullin XXI me gjitha keto vite zhvillim, shkollim, teknologji do duhej te zhvillohej dhe avancohej edhe forma e te menduarit si shoqeri, si mentalitet.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
10,464
Pikët
113
Historike do jet kur do bashkohet jugu me veriun :)
Sa gjëra duhet të bëjmë ne, ehu...
Por të paktën Ponari atë gjë që varej nga ai e bëri. Ai është futur me biznesin e tij në Kosovë. Dhe ky është çelësi. Mos prit nga politikanët. Në rast se biznesi në të dy anët do bashkëpunojnë gjërat do ecin shumë shpejt, sepse duke lënë mënjanë fjalët e bukura, interesi shtyn gjërat përpara. Lexoje pak artikullin më poshtë që është nga i njëjti portal nga e ka marrë artikullin Fshatari:
Ka interesa ai.

P. S.
Me që ra fjala, te i njëjti portal ke edhe këtë artikullin shumë interesant:
``fumato``
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,760
Pikët
113
Ky po qe ishte nje veprim i mire edhe nese e leme anash patriotizmin. Dy liga ku gjysma e ekipeve kishin kualitet dhe gjysma tjeter mezi mbijetonin financiarisht deri ne fund te sezonit.

Do te jete lige e forte dhe interesante.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
15,994
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Ky po qe ishte nje veprim i mire edhe nese e leme anash patriotizmin. Dy liga ku gjysma e ekipeve kishin kualitet dhe gjysma tjeter mezi mbijetonin financiarisht deri ne fund te sezonit.

Do te jete lige e forte dhe interesante.
Kur i tregova një mikut tim nga Shqipëria për këtë "ngjarje historike " më tha:
- Lëre burrë hicu kësaj pune. Shqiptarët kanë shumë pordhë ...

Rex, po kjo Ligë kë përfaqëson?!!!!

* nga ana tjetër shiqptarët nuk mundin pa pengesa ta shesin një thes me specamatanë kufirit!!!
 
Last edited:

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,760
Pikët
113
Kur i tregova një mikut tim nga Shqipëria për këtë "ngjarje historike " më tha:
- Lërë burrë hicu kësaj pune. Shqiptarët kanë shumë pordhë ...

Rex, po kjo Ligë kë përfaqëson?!!!!

* nga ana tjetër shiqptarët nuk mundin pa pengesa ta shesin një thes me speca!!!
Kjo lige e rrite konkurencen dhe kualitetin e basketbollit ne Shqiperi dhe ne Kosove. E komentova nga ana sportive, eshte ajo qe me intereson mua.

Ai shoku e paska gjete shokun si vetja dhe ben muhabet. Ne kuader te lirise se shprehjes edhe ajo.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
15,994
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
hahahahha. Mirë e the. Giten e giten e përpiqen thotë fjala e urtë.
Gjithkush e do dhe ka muhabet me akranin e vet...

Gjithkush e njeh ( do ) bandën ( shoqërinë ) e vet

Shkon një magjup ( cigan ) ushtar, në atë kohë, d.m.th. të ish shtetit që u shpërbë. Gjuhë zyrtare ishte gjuha serbo-krote dhe në këtë gjuhë atë magjupin e thërrisnin shkurt “cigo”. Po magjupi ishte problem, kështu një ditë e thërrasin në raport te kapedani.
Pasi e qortoi shumë kapedani, mes tjerash e tha:
- E sheh cigo, kaq muaj je këtu dhe ende s’i njeh eprorët e tu! E njeh kapedan Gashin?
- Jo, - u përgjigj cigo
- Po, major Krasniqin e njeh?
Magjupi ngriti krahët në shnejë mohimi
- Po kolonel Berishën?
- Jo, as këtë s’e njoh!
- Ti s’njeh askë cigo. Ik tash! Shporru!
Sapo bëri magjupi dy tre hapa, u kthye kah kapedani e i tha:
- Shoku kapedan, a mund të të pyes ty diçka?
- Fol, – i tha kapedani.
- A e njeh Remzon?
- Jo, - u përgjigj kapedani.
- Po Hyskon?
- As këtë, - u përgjigj kapedani.
- E Haskon?
Kapedani ngriti krahët dhe shtrembëroi buzët në shenjë mohimi.
- E sheh, shoku kapedan, gjithkush e njeh (do) bandën e vet!

Porosia e anekdotës: Mos u brengos nëse nuk respektohesh nga të gjithë, sespe nuk je universal. Në disa raste ( varësisht nga banda ) ndiju mirë për këtë. Varet kush është tjetri!
P.S. Kërkoj falje se gabimisht të kam cituar ty në postimin paraprak. Kam dashur ta citoja fshatunarin.
 
Last edited:
Top