• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hitech nominohet në BMVA

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Kompania Entermedia ka shënuar një hap shumë të rëndësishëm në tregun ndërkombëtar duke qenë se videoklipi i këngës së Elvana Gjatës, “Hitech”, është përzgjedhur në top-njëzet videoklipet e vitit në Ballkan.


Evenimenti i ndarjes së çmimeve Balkan Music Video Awards (http://www.balkanika.tv/bma_2010/video.htm) që mbahet më 20 maj në Sofje të Bullgarisë, ka nominuar klipin e këngës “Hightech”, i cili do të konkurrojë me videoklipet e yjeve të njohura, si Morandi, Anna Vissi, Dino Merlin, Hari Mata Hari, Severina etj.

Ky është hapi i parë që Entermedia po bën në tregun ndërkombëtar dhe t’i urojmë suksesin maksimal kësaj kompanie dhe ekipit të saj që do të jetë prezent në ceremoninë Balkan Music Video Awards në Sofje. /Telegrafi/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top