• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hiti ballkanik i boshnjakut kompozohet nga shqiptari

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy


Hit-kënga në YouTube e yllit të Kanadasë dhe Amerikës, boshnjakut Ekrem Jevric, “Pos’o, kuca” (Punë, shpi), është kompozuar nga një shqiptar me emrin Xhimi.
Kënga e Jevric vetëm për një muaj e gjysmë pati më shumë se dy milionë klikime duke e bërë atë ndër artistët më të klikuar nga rajoni i Ballkanit.

Në një intervistë për një televizion të emigrantëve boshnjakë në Amerikë, BosTel, Jevric pranoi se hiti i tij është kompozuar nga shqiptari Xhimi. Jevric u ankua se nuk ka fituar asgjë me hitin e tij deri më tash edhe pse kjo këngë është vërtet fenomen nëpër forumet dhe faqet e internetit në tërë Ballkanin.

Jevric tregoi se jeton në Amerikë për më shumë se 22 vjet dhe fakti që gratë në New York punojnë dhe i lënë fëmijët e vegjël në shtëpi, si dhe pasi nuk mund ta gjej asnjërin prej miqve në shtëpi, sepse vazhdimisht janë të zënë në punë, kanë qenë inspirimi kryesor për ta shkruar hitin. /Telegrafi/
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Cztz_1SGdo0&feature=player_embedded"]YouTube- Zvijezda Kanade i Amerike Ekrem Jevric Gospoda Razgovor Za Televiziju BosTel u Chicagu
 
Top