• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hockey

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,411
Pikët
48
Përgjigje e: Hockey

Eh qysh kur hupen te shtunen ne tampa e dita qe skan me ia dal dot
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,307
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Eh qysh kur hupen te shtunen ne tampa e dita qe skan me ia dal dot
Ne fakt Tampa ishte shume mire sot dhe ishin shume te shpejte, gjithsesi Hawks e dinin qe duhej te fitonin sot. Kupa e pare qe do fitonin ne 77 vjet ne shtepi dhe nuk mund te zhgenjenin fansat sot.

Sot ne Chicago ka furtune shiu, permbytje, dhe fireworks non-stop. Mendo edhe kupa erdhi minutat e fundit escorted by police se rruget te permbytura gjithandej. lol
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,307
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Parada e bere sot ne Chicago me mbi 1 milion njerez: 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,307
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

I sense a little sarcasm in your statement. lol
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,411
Pikët
48
Përgjigje e: Hockey

Jo jo asni lloj sarkazme gjith ky milet gjith ky organizim. Ke ne as ni e 100 e ktyne njerzve sdo kishin dal
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,307
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Keshtu ka qene dhe dy heret e tjera. Po lexoj qe edhe sot paskan qene rreth 2 milione veta ne fakt si ne 2010 dhe 2013.

Kjo foto eshte nga parada e 2013:

 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
11,018
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Kjo si puna e marteses... 2 gezojne e 500 festojne.

Kur u be edhe Chicago kampion ne hockey se shpejti afrikanet do te dominojne lojrat e dimrit:p:d
 

COB

IllyrianMuslim
Anëtar
Apr 6, 2016
Postime
891
Pikët
18
Përgjigje e: Hockey

Nuk e kultivojmë këtë sport por mesa kam përcjellur këtu në Finland më pëlqeu shumë. Sporti më i popullarizuar në Finlandë.
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,307
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Kjo si puna e marteses... 2 gezojne e 500 festojne.

Kur u be edhe Chicago kampion ne hockey se shpejti afrikanet do te dominojne lojrat e dimrit:p:d
Nuk e kisha pare kete koment absurd te bere nga pure jealosy. :mad:

Besoj se e di qe Chicago Blackhawks is a dynasty tani apo jo? Nqs merr vesh nga hockey, e di shume mire se cfare do te thote ajo. -pis-

 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Nuk e kisha pare kete koment absurd te bere nga pure jealosy. :mad:

Besoj se e di qe Chicago Blackhawks is a dynasty tani apo jo? Nqs merr vesh nga hockey, e di shume mire se cfare do te thote ajo. -pis-

I mujtet qeket me penallti....urime usa!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Kur lu me PORDHE ha ....DRU.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=odpATQmWwTQ[/ame]
Hakun do ja u marrin....ruset.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=QfAj6vOWMPg[/ame]

Do KRYHET.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,068
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

E kemi pas nje hokeist te mire shqiptar, tash eshte pensionu.

Tie (Tahir) Domi. Ka qene edhe lojtar i mire por me shume dallohej per dajak. Lol

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ZbKc37h-nvs[/ame]
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Urime ekipit OLIMPIK.Moderatori deutsch ishte...IDIOT.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=dCxLKIE6NHo[/ame]
Glück kann man nicht zwingen.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

USA scheitern an.....ROTER MASCHINE.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=W5naFAQcP_A[/ame]

Sipas mediave gjermane si dhe....me KENAQESI po patet pyetje per perkthimin.

AproPO..APET sipas gjermaneve= In diesem Jahr hatten die Russen dagegen wie schon 2012 und 2014 alle sieben Vorrundenspiele gewonnen. In beiden Jahren waren die Russen auch Weltmeister geworden.

Si dhe nje gjerman zigi apo Siegfrid...Ben,kete VIT ruset jane MONSTER.

Si kam ndjekur por ja u SKUQEN juve.

Ekip i MODH ose EDHE....SHKOLLE.

EC ATY :p`thankyou`
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

Ekipi MADHESHTOR RUS as nuk DISKUTOHET qe i VDES...finlankat.

POR....100 EURO per CEKET qe mundin KanaLESHET.

fitimi i MUNSHEM..220 EURO,ose flejme gjume.

Tungi.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,286
Pikët
113
Përgjigje e: Hockey

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Wv0KwOEYKU4[/ame]

Forza....RUSIA.
 
Top