• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hodhi dhe e gjeti tiketën fituese me vlerë nëntë milionë euro

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaSi njeri i besueshëm, Igansio Gonsales shokët ia besuan ta ruante tiketën e lotos, të cilën ai së bashku me 14 shokë e kishin blerë bashkë për tërheqjen e lotarisë natën e vitit të ri.
I bindur se numrat e rrethuar nuk do të tërhiqeshin, ky burrë nga Baskija thjeshtë e hodhi tiketën dhe harroi se ku e kishte lënë, shkruan shtypi spanjoll.

Disa orë më vonë mësoi se ai dhe shokët e tij kishin fituar preminë kryesore, me vlerë nëntë milionë euro. E mbërtheu paniku, sepse e dinte se nëse nuk e gjente tiketën shokët “do ta likuidonin”.

Pasi që kërkoi çdo cep të shtëpisë, Ignasio zbrazi të gjithë kontejnerët e mbeturinave në shtëpi dhe nëpër rrugën ku jeton pa u shqetësuar fort për shikimet kureshtare të kalimtarëve të rastit.

Mundi iu shpërblye, pasi gjeti tiketën e padëmtuar, kështu që ai dhe shokët e tij, pas ndarjes së premisë, ndanë secili nga 600.000 euro.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Hodhi dhe e gjeti tiketën fituese me vlerë nëntë milionë euro

``gozilla``
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Hodhi dhe e gjeti tiketën fituese me vlerë nëntë milionë euro

hahahahahaha
-party-
 
Top