• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

HP Hurricane në fillim të vitit 2011

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Kompjuteri tablet i kompanisë HP me sistem operativ webOS dhe emër kodues Hurricane del në shitje gjatë tremujorit të parë të vitit të ardhshëm.
HP planifikon që tabletin e saj të parë me webOS ta paraqes në fillim të vitit të ardhshëm, ka konfirmuar zëvendëspresidenti i kompanisë Todd Bradley. Emërtimi intern i pajisjes është Hurricane, e tableti ndoshta është në zhvillim e sipër qysh kur Palm ka qenë kompani e pavarur.

Për fat të keq, të dhënat tjera dhe dizajni fizik ende nuk është i njohur, mirëpo pritet që ai të ketë procesor të arkitekturës ARM.

Veç tabletit me webOS, HP është duke zhvilluar edhe pajisje të ngjashme me Windows 7 për përdorues afaristë si dhe lexues të librave elektronike me sistemin operativ Android.
 
Top