• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

HTC pothuajse dyfishon profitin

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Kompania tajvaneze HTC e cila është e specializuar për prodhimin e telefonave të mençur, ka raportuar për rezultate të shkëlqyera financiare gjatë tremujorit të tretë të vitit 2010.
HTC në tremujorin e tretë ka dyfishuar fitimin duke u ngritur në 360 milionë dollarë nga 184 milionë sa ishin në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar dhe duke tejkaluar kështu dukshëm pritjet e analistëve.Për suksesin e vet para së gjithash mund t’i falënderohet shitjes së telefonave të mençur të bazuar në sistemin operativ Android. Kjo kompani prodhon disa top modele aktuale, përfshirë edhe HTC Desire e HTC EVO 4G.

Të hyrat e HTC-së gjithashtu janë rritur, në 2.45 miliardë dollarë, më shumë se dyfish krahasuar me 1.1 miliardë të cilat i ka realizuar një vit më parë.
 
Top