• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

HTC prezanton telefonat e rinj 4G

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

HTC sapo ka zbuluar tri modelet e reja të telefonave të mençur 4G. Thunderbolt do të dalë në operatorin mobil amerikan Verizon, Evo Shift në Sprint, ndërsa modeli tjetër Inspire në AT&T.
Me këto modele të telefonave të mençur, portfolio e HTC’së për telefona me lidhje 4G është rritur ndërsa ky prodhues sot numëron gjashtë të tillë, duke përfshirë edhe modelet tjera si Evo, G2 dhe MyTouch.

Karakteristikat e secilit prej telefonave të rinjë të cilat sot i ka zyrtarizuar HTC, mund t’i gjeni në shkrimet e mëparshme të rubrikës së teknologjisë në Telegrafi.com, portal ky i cili ju informon i pari për të gjitha risitë që ndodhin edhe sa i përket industrisë së teknologjisë.

Modelet e reja të HTC-së me mundësinë 4G do të shiten me versionin e parafundit të sistemit operativ Android 2.2, ndryshe i njohur edhe si Froyo, ndërsa ende nuk ka datë të saktë të lansimit të tyre në tregun amerikan apo edhe atë evropian.
 
Top