• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Humb njeriun prej debore, telefonon policine.

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,095
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Një grua esht quajtur "e papërgjegjshme", pasi ka telefonuar 999 për të raportuar vjedhjen e burrit prej dëbore të saj, rraporton policia e Kent.

Forcat njoftojne se një grua, nga Chatham në Kent, pohoi se incidenti duhej përfshirë në polici, sepse ajo kishte ndërtuar burrë dëbore duke përdorur monedha pound në vend të syve, dhe luge caji si krahe.

Gjatë thirrjes telefonike gruaja komentoi se rruga ku ajo jeton nuk ishte e bukur, por ajo nuk e kishte pritur dikush te vidhte burrin prej dëbore te saj.

Operatorët kan kontaktuar se janë paraqitur mijëra telefonata në lidhje me borën e madhe dhe temperatura nën zero në të gjithë qarkun. Policia ne Fuqi Kent, tha se ata e këshilluan gruan për emergjencat reale e cilat duhet te kontaktonin 999.

Gjatë bisedës gruaja komentoi se kishte pasur një vjedhje jashtë shtëpisë së saj. Ajo vazhdoi se, ajo nuk kishte qenë për të kontrolluar burrin prej dëbore te saj për pesë orë, por kur ajo doli jashtë për një cigare, ai ishte zhdukur. Kur u pyetën se cili ishte zhdukur, ajo tha se snowman i saj kishte shkuar dhe se ajo e kishte menduar se ai do të jetë i sigurt.

Operatori ishte në dyshim nëse gruaja ishte duke folur për një zbukurim, për të cilat ajo iu përgjigj se ai ishte një burrë dëbore bërë prej dëborës.

Kryeinspektori Simon Black, i policise Kent, tha se thirrja mund të kishte kushtuar jetën e dikujt nqs po mundoheshin te lidheshin me policine, nderkohe ne po shqyrtonim ceshtjen e nje snowman. Ai e quajtur gruan ne fjale 'tërësisht të papërgjegjshëm'

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=PiQGv4YZbMA"]YouTube - Woman calls police on 999 over stolen snowman
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Humb njeriun prej debore, telefonon policine.

Sa "njeri i LUMTUR" :p ne papergjegjshmerine e saj !
 

Ajnej

Restaurator Orbis
Staff member
Anëtar
Jul 24, 2011
Postime
3,596
Pikët
113
Vendndodhja
Dardania Parva
Përgjigje e: Humb njeriun prej debore, telefonon policine.

shpirti - "ai njeriu prej debore" apo "burr prej debore" ne gjuhen shqipe quhet Dordolec (apo Dardalec, varesisht prej dialektit) -por kurresesi "burri prej debore" aman se na cmendet.
 
Top