• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Humor shqip

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Leter Shajes n'tre gjuhe.

Leter Shajes n'tre gjuhe.

Dear amore mio, Shaje!
Dear e shtrenjta ime amore Shaje! I jem tu t'write prap this lettera knejna ka far west-i lontano lontano ene n'English ene n'Italiano, sepse kom learn kto dy lingue perfetto kto due vjet qi I am ktuna. E look tina mi, sa molto well kom learn knejna.
Vallahi, me kte derr work-u qi kom ormai i mson le lingue t'huja sa t'dujsh. Ene rrashnat m'thyhen me t'thon t'drejeten. Hamall hesapi mo! Lavoro lavoro, m'told bosi every minuti, aq sa s'have possibilita me mor fryme i cast. C'me t'thon mo, gjona very t'bukra ti vedi la syni knejna. Ca bihone t'nolta deri m'cielo ku molte people hyn e dalin or e cast. Kto knejna i thon gradaciel-a. Kur stand up kaptinen t'sit down qeleshja m'terra. Pa jo ca ara t'mjellme verde verde me bar around tyne, qi t'thujsh mo! Nji village bagti për mangiare nji vit tutto pa pushim! I kom pa mi, when lëre për weekend te dillen qy me mattina. Dulem me Dullen figlion e Asmonit, our vicino aty m'nostro katunin. Pa le m'darke kur u on-nen le luci-t! thu se dul sun-i prap. Dit e re, dit u bo gjith town-i. Ca red, ca verde, ca ..., ku di un mo, me tu take mend fare. Entrate-m ke ca mejhone si pune qebaptore, ku ca ragazze dancing nudo fare. Ato i thojshin striptease po me sa morem ear na, ishte heqje brekesh me aheng. Vallai told-em se na iku radakja. Apo they s'ishin...që ju bofte ...,Dulla, Dulla jo io. I s'i kom see fare gjatë all tempo-s që stand-em atyna. Tu e di se I am angelo n'ksi punesh.
S'te tradimento Lomi ty jo. Dulla po, iëik me ate Lijen e vet, nja half ore me nji ruse. Po amo ja vlejte...Kurse una t'kon stand besnik. Mazallah se kom do any gjo me nonji ragazze. Sapo see nonji si ato t'honit qi t'thash mo avanti kthej the head ka ona qeter. Jom i nershem una.
Dear mio amore Shaje! Kur Rrema came prej katunit dy days d'avanti, m'told se ke bo ëun para two month-ve. Mu done qefi mo sa s'bohet. Mu remember the first lettera që t'kom ëu para nji anno-s. Vallai ma ke bo qefin. Jare, thash, Shaja m'ka heard mu ne m'ka do figlio'një e forte mi Shaje. Quatro figli i kishim, noshti we have cinque. Po si e zune breë
Vallai, për menjen teme, the first lettera e ka done t'veten. Jom molto felice, happy happy sa mo s'bohet. Ne kur remember-d tuket e tuja që t'u bofte Lomi t'u bofte, sensaltro që aty tka zon i five-ti. Shaje, nigjo mi, se mos m'nxessh t'six-tin me this lettera-n.
Dear mio amore Shaje. Nashti jokm t'u e close kte lettera kaq t'lungo se po m' gjumi. Do t'write prap kur te kem free tempo, se sië t'thash qipari, lavoro lavoro ka mjesi m'darket, tutto settimane-s. Money Money mi mo, e capito vete ti mo nashtina! La lattera-n po ta nis me Rremen se vjen ancora aty m'katun. Ke ne ca money për ty ne për children-at. Blini ca dolce ne i eat-ni vete you. I japni ca ne atyne t'Dulles. Figlio-s t'vogel njiti the name-in Lym, si nonno i vet.
Tanto t'fala t'all fisit ne children-ve. Kiss-e ene Lymin për me, që ju bofte his tata, marshallah.
Ju t'all-ve. Your amore Lomi.

Ps. Mos forget t'm'write si ia kaloni aty m'village, ne, nigjo, se mos ia read kujt la lettera se o turp, t'kom thone ne ke prima lettera, pranej read-e vetëm tina ene children-at, mirëë He tu bofte Lomi ty! Ene nji gjo, kom msu kompjutrin look vet tu e kom write this lettera-n. He, a jom i zoti, or notë T' ene nji her, LOMI.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,178
Pikët
113
Vendndodhja
Titulli: Leter Shajes n'tre gjuhe.

hahahha kjo ishte e fundit lool
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Leter Shajes n'tre gjuhe.

E papame :) e kom pas ne I-mail ket letren e Lymit po e kom fshi padashje :) e Nolt fare :)
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Leter Shajes n'tre gjuhe.

cnncnncncnc
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Labi nga Vlora dhe laluci trim

- O lab. Nxire portofolin se te hapa trut me kallash.
- Kur te ta marr kallashin e te ta fus ne bythe, e shikon ti pastaj.
- Po mire a te keqen, s'guxon njeriu te bej nje shaka...
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Labi e laluci per peshk

Nga njera ane e lumit labi nga ana tjeter laluci. Laluci kap peshq labi hic. U nxeh labi.
- O lale pa ik andej ti,shko me poshte se do gjuaj un ne ate drejtim. Cohu ore te thashe se ta keputa
Lali shkon me poshte ndersa labi shkon ne ate drejtim ku ishte laluci. Laluci hidh e kap labi hic. Prap i njejti avaz, cohu ti se do rri une. Pasi ja beri nje 5 here laluci u lodh. Pa qe lumi s'kish as ure, sa varke.
-O lab, ke pushke ti?
- Jo s'kam.
- Po pistolete?
- Jo .
- Po not di?
- Jo se me cave...
- Mo mire not s'di, pushk s'ke, varke s'ka, rri aty e mos me ha mutin.
- Ashtu e, po s'do thahet ky lumi.
- Avash ti e avash, s'ben tjetri nje shaka se...
 

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Gruaja e Gimit

Goni, Gimi dhe Genci po punonin te nje shtylle telefoni kur Gimi rreshqet, bie ne toke dhe vdes menjehere. Pasi e merr ambulanca Goni pyet Gencin se kush do i thote gruas se vet qe Gimi vdiq.
- Shkoj un, se jam i mire per kto punet sensitive – thote Genci.
Iken Genci dhe kthehet pas 2 oresh me nje arke me birra Tirana. I cuditur Goni e pyet:
- I the gruas se Gimit qe Gimi vdiq?
- Po – i thote Genci.
- Po birren ku e gjete? – pyet perseri Goni i cuditur.
- Kur i shkova te shpia i rashe deres dhe kur gruaja hapi deren e pyeta “A je ti ajo qe i vdiq burri ?”. “Jo e kam gjalle burrin me tha”, dhe un i thashe “A e veme me bast me nje arke me birra?”Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Leter prej nje Djalit nga Kosova

Jam i pamartuar, isha i Fejuar mirepo fejesa deshtoi.

Qe pse:

-Per Vitin e Ri vendosa ti dhuroj te fejuares nje pale doreza te dimrit, e bashke me dhurate edhe nje leter pershendetese.
Aty ne dyqan takova nje shoqe te kohes shkollore, e cila bleu breke.
Shitesja me pakujdesi, na i nderroi pakot, keshtu qe shoqja ime kishte marre dorezat e une pakon me breket!
Une pa ditur gje futa ne pako dhe letren pershendetese.

TASH MUNDENI ME MARRE ME MEND TE FEJUAREN TIME, KUR E HAPE PAKON ME DHURATE, DHE LEXON LETREN PERSHENDETESE.

Qe dhe permbajtja e letres...
Me kete dhurate e dashur, dua te te disponoj dhe ta bej me dije se te dua.
Heren e fundit kam verejtur cka te mungon, por tash i ke ketu ne kete pako.
Te deshiroj momente te kendshme ne to.
Desha ti blej te leshit, mirepo ishte djersit ndoshta, kete e verejta edhe te disa kolege te punes hahahhahh
Nuk e dita numrin e madhesise, keshtu qe me ndihmoi shitesja e cila i provi per mua
Desha ti blej te lekures , mirepo ato nuk mundesh me i deshe shpejt, sidomos kur te takohesh me kolege ne pune.
E di qe do te perlyhen shpejt, sepse njerzit i kane duart e papasterta.
Po mos u ben merak se edhe pak e vjen pranvera,, tani ske nevoje me i bajte.
te puthe i dashuri i Yt hahahahahaha
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Ja nje deklarate dashurie mes nje cifti nga Tetova :D

Djali dhe vajza lol

Une: e kisha ndal ne rruge: xhi bojsh a je majr kam tet thom ni muhabet...
Tetovarja: hoo

Une: oj taj shaum te duue mi (ene ftajren e bon si per gjinah)
Tetovarja:abe mo luj

Une: e kam shaum te due, ene nona shaum tka begenajTetovarja: abe xhi folish
Une: e kam se te due ene e kom per ozbillno (tash e ndrroj ftajren ene bohna pak serioz)

Tetovarja: O taj gjal haj lem rahat se skom ato dallgia se baba ka thon niher shkollen mapa burrin
Une:Oni cauca majr prap mendo amoo mo haroo se shaum te due ( prap bohna si per gjinah)
Tetovarja:heheheh

Si te bon hehehehehehe dije se ra 8)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Shqiptari Shqiperise mysafir ne Kosove :p

Shqiptari i Shqiperis musafire ne Kosove

Conversation on caffe.
Ky shqiptari qe kishte ardhur nga shqiperia po ja ofron nje cigare ketij shqiptarit nga kosova edhe po i thote: he or urdhero thithe nje keso te holle ( ai kish pas asi cigare te holla, shume te holla)

Ky shqiptari nga kosova ky burri , tja kthej atij : qka eshte more kjo , a eshte cigare , a fysht i kimikut ,cigare te femrave po pijshe a , po a pin burri more kesi cigare , e spo ndalet hiq ky kosovari.

Musafiri nga shqiperia po i thote ore po e thithe nje mire , po jo atehere mom qaj koken me llafe , ti tuajat te e une te miat po i pijme.

Ky prap kosovari prap edhe po pijne cigare edhe po e zezat kapak , po a pihet more ajo cigare , a thithet ajo , cigare per femra ja cigaret e burrave , burri ashtu e burri keshtu.

Musafirit nga shqiperia i hypi ne koke ma , edhe ja kthen ore , por thith per thith me mire po thithi keso te femrave une , e ti pra vazhdo thith asi te burrave.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Studim shkencor per vajzat vlonjate :)

Studim shkencor per vajzat vlonjate :)

Shtati - Mesatar, nuk shquhen per shtat te gjate;

Floket - Kryesisht te gjata me rrica ose me onde;

Ngjyra - Nje e mesme mes geshtenjes e biondes;

Paraqitja - Jo shume e bukur, por mjaft simpatike;

Temperatura - E nxehte;

Temperamenti - Marrin flake si kashta, ne tavoline flasin me shume se te tjeret,(heshtje lablleku), jane me shume se duhet te sinqerta, aq sa nuk i beson kush se flasin seriozisht, te prirura per te rene ne gracke, por te forta per tia dale mbane:)

Krenaria - Leberit thuhet se kane gjoksin me grope, vajzat e kane gropen nga ana e kundert dhe s'vuajne asnjehere per nje resurs te tille;

Trupi - Kripa dhe deti nuk i lene kurre te shendoshen, maksimumi mund te jene te kolme;

Shija - Mish i forte, por i shijshem per shkak te kripes se detit;

Infrastruktura - Me te gjithe aksesoret te latuar dhe te myset;

Seksi - Te egra nga natyra, duan te perfitojne gjithcka dhe ta shijojne deri ne fund kenaqesine. Pothuaj ne cdo duel marrin cfare duan dhe jo cmendojne te tjeret se kane marre;

Te vecante - Mund ti futesh duart kudo pa u bere pishman, kane garanci me shume se nje televizor Lura

Hobi Te shfrytezojne ne maksimum viktimat e tyre;

Rekomandimi - Mire eshte tu rrish larg. Jane si Messokanali, te mbysin kur se pret. Nese guxon tju afrohesh askush sta ka fajin per pasojat.
 

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Dy Angleze dhe nje Shqiptar

Ishin njehere tre burra ne banje, dy Angleze dhe nje Shqiptar. Te gjithe po urinonin.

Anglezi i pare mbyll zinxhirin e pantallonave dhe shkon tek lavamani, perdor shume sapun dhe uje per te lare duart ,dhe perpara se te ikte ,ju thote te tjereve: – Ne Yorkshire,kam mesuar qe te jem i paster…

Anglezi i dyte mberthen zinxhirin e pantallonave dhe drejtohet per nga lavamani, perdor me pak uje dhe sapun,por lahet mire. Perpara se te ike ai thote: – Ne Akademine e Bredfortit , kam mesuar te jem i paster por edhe te kursej…

Burri i trete mbyll zinxhirin e pantallonave dhe niset per te dale nga banja direkt, dhe thote me ze te larte: – Ne ne Shqiperi kemi mesuar qe te mos shurrojme tek duart……….Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

The_Rock

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 30, 2010
Postime
6
Pikët
0
Përgjigje e: Ja nje deklarate dashurie mes nje cifti nga Tetova :D

kto kosovaret si kuptoj fare
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Ja nje deklarate dashurie mes nje cifti nga Tetova :D

Djali dhe vajza lol

Une: e kisha ndal ne rruge: xhi bojsh a je majr kam tet thom ni muhabet...
Tetovarja: hoo

Une: oj taj shaum te duue mi (ene ftajren e bon si per gjinah)
Tetovarja:abe mo luj

Une: e kam shaum te due, ene nona shaum tka begenajTetovarja: abe xhi folish
Une: e kam se te due ene e kom per ozbillno (tash e ndrroj ftajren ene bohna pak serioz)

Tetovarja: O taj gjal haj lem rahat se skom ato dallgia se baba ka thon niher shkollen mapa burrin
Une:Oni cauca majr prap mendo amoo mo haroo se shaum te due ( prap bohna si per gjinah)
Tetovarja:heheheh

Si te bon hehehehehehe dije se ra 8)
hahahahahaha me nje propozim te till me ate ftajren e bon si per gjinah si mos me e pranuar ket cun re

uuuuuuuu sa kam qesh
 
Top