• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hygerta: Konskurset e Bukurisë kanë humbur vëmendjen e publikut

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Të gjithëve na kujtohet, dalja e saj e parë në publik, me atë buzëqeshjen karakteristike, ku ajo do të rrëmbente kurorën e bukurisë, “Miss Albania”.

Kjo është Hygerta Sako, që sot e shohim, si një femër të suksesshme në botën e televizionit. Prezantuesja, Hygerta Sako rrëfeu në një intervistë për “Summer Pages” se konkurset e bukurisë e kanë humbur vëmendjen e publikut.
Konkurset e bukurisë në kohën time ishin eveniment. Kishte shumë pak kohë që ishin thyer tabutë dhe vëmendja ishte maksimale. Tashmë konkurset e bukurisë janë të shumta dhe nga më të shumëllojshmet. Mendoj se është mirë që organizohen, por konstatoj se fatkeqësisht e kanë humbur vëmendjen e publikut”.
Sipas Hygertës, titulli Miss do të thomë më shumë se të jesh thejsht nëj bukuroshe. “Titulli Miss do të thotë të jesh e bukur, elegante, sharmante. Por kjo nuk do të thotë se mendoj se një Miss duhet të ketë vetëm bukuri. Me bukurinë ajo plotëson kriterin kryesor për t\’u shpallur Miss, por nëse ka edhe elementë të tjerë do të ishte akoma më mirë.
Mendoj se bukuria është kalimtare, të bën të mbretërosh një vit, sa ke kurorën ende mbi krye dhe kaq, por nëse ke dhe zgjuarsinë, shkollimin dhe komunikimin mund të bësh përpara në jetë dhe mos të të kujtojnë, vetem si Miss”, tha Sako duke shtuar se “Një njeri për mua është i bukur, kur ka vlera, vlera njerëzore, mbi të gjitha. Bukuria fizike për mua është detaj, jo essence”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top