• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

I tha jo cigares me një skulpturë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Artisti i njohur indian i skulpturave të rërës, Sudarshan Patnaik, me rastin e Ditës ndërkombëtare kundër pirjes së duhanit, më 31 maj, në plazhin Puri të Orris punoi një skulpturë të madhe të titulluar “Duhani vret”, me të cilën ai dëshiroi tua tërheqë vëmendjen bashkëkombësve të tij se duhani dëmton shëndetin.


Ai përdori pesë tonelata rërë për këtë skulpturë me ngjyra të ndryshme, ndërsa atij dhe bashkëpunëtorëve iu nevojiten pesë orë për ta punuar këtë vepër artistike.

Dita Ndërkombëtare Kundër Pirjes së Duhanit shënohet prej vitit 1987. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë si pasojë e pirjes së duhanit për çdo vit vdesin rreth 5.4 milionë njerëz në botë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: I tha jo cigares me një skulpturë

he se kot e ka prap do e ndez cigaren sa rrin qeni pa le aq dhe ky :p
 
Top