• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

I vjen fundi programit anti-pirat të Office

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaJavën e kaluar Microsoft i ka dhënë fund shërbimit anti-pirat i cili kontrollonte nëse shfrytëzuesit përdorin kopje të ligjshme të softuerit Microsoft Office, duke theksuar se programi ka arritur qëllimin e vet.
Kompania më 17 dhjetor ka publikuar një informatë të shkurtër me të cilën ka thënë se karakteristika Office Genuine Advantage (OGA) është tërhequr, por pa dhënë asnjë sqarim tjetër.

OGA kishte debutuar në vitin 2007 për nevoja të Office XP dhe paraqiste mënyrën e Microsoftit për ndarë kopjet e ligjshme nga ato pirate të paketës së saj të popullarizuar të aplikacioneve.

Windows Genuine Advantage i cili vitin e kaluar ishte riemëruar në Windows Activation Technologies me paraqitjen e Windows 7 është edhe më tej funksional.
 
Top