• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Indi ka më shumë telefona se banjo

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Studimi i organizatës së Kombeve të Bashkuara për të gjetur mënyrat për përmirësimin e infrastrukturës sanitare në botë, ka dëshmuar se indianët kanë më shumë telefona celularë sesa tualete.


India, ku jetojne 1.2 miliardë banorë, ka 563.73 milionë telefona celularë me parapagim dhe vetem 366 milionë banjo. Kjo nënkupton se vetëm 31% e popullatës kanë ‘mundesine’ e kushteve sanitare.

Studimin e ka publikuar në vitin 2008 një agjenci lokale e cila bashkëpunon me UNESCO-n dhe OKB-në.

Është tragjike kur mendon se nje vend aq i pasur sa India, ku gjysma e popullatës kanë telefon celular, po ashtu mbi gjysma e saj nuk kanë tualet, dicka shume here me e domosdoshme. Totalisht absurde”, ka thënë drejtori i agjencisë.

Studimi tregon se investimet në ndërtimin e tualeteve (300 dollarë) do të shpaguheshin shumëfish me anë të fitimeve që do të merreshin me anë të kursimit, para së gjithash, në shëndetësi dhe luftën kundër varfërisë, respektivisht cdo dollar i investuar në shoqëri do të kthehej mbrapsht 34 fish. Atehere qenka pune inteligjence dhe jo mundesish.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Indi ka më shumë telefona se banjo

hahahhahahahha sa te papam kto !
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Indi ka më shumë telefona se banjo

Telefoni merret me vete si kermilli qe merr shtepine e vete. Banjon si ta ngarkoje ai, ne kurriz? Mos harroni qe kompani te medha telefoni aty e kane qendren...cheap labour. Une marr ketu 310-Bell dhe me del indiani - How can I help you?
 
Top