• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

India krijon sistemin e saj operativ

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
India planifikon që të zhvillojë sistem të ri operativ e theksi kryesor do të vendoset në avancimin e sistemeve kompjuterike, ka deklaruar zëdhënësi i këtij shteti të largët të hënën.
Sistemi i ri operativ do të zhvillohet nga ana e Organizatës për mbrojtje, hulumtim dhe zhvillim e cila ka rreth pesëdhjetë laboratorë të cilët janë të specializuara për zhvillim të teknologjive në një numër të madh fushash përfshirë aeronautikën, armatimin, elektronikën, automjete ushtarake, sisteme inxhinierike, projektime, kompjuterizim të avancuar dhe simulime, sisteme nëndetare, sisteme informacione dhe shumë tjera të ngjashme.

Ani pse është paramenduar si aplikacion për mbrojtje, sistemi i ri operativ do të jetë edhe në dispozicion komercial.
 
Top