• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Injoroni porositë e marra në Facebook për të thirrë 911

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113

Disa përdorues të rrjetit Facebok në celularë - dhe pjesërisht shihet se paraqitet tek përdoruesit e celularëve Verizon që kanë lidhjet Wireless- kanë marrë porosi tekstuale, supozohet se nga vetë rrjeti Facebook duke u treguar atyre që të thërrasin numrin 911. Është një gabim i çuditshëm dhe përdoruesit duhet ta injorojnë atë.
Rrjeti Facebook në Twitter cicëroi, “Disa njerëz që përdorin Facebook Mobile në Verizon pranuan tekste të keqdrejtuar duke referuar ‘911‘.Verizon e gjeti dhe e përmirësoi çështjen.”
I zëdhënës për Verizon Wireless tha që ai nuk ishte i informuar me problemin.
Nuk paraqitet si ndonjë çështje e madhe, por mund të jetë pak brengosëse - shumë përdorues të rrjetit Facebook shkëmbyen dyshiemt e tyre në faqen për bisedime në Facebook.
“Unë kam marrë 17 nga këto (porosi), pa gënjeshtër...” postoi një përdorues.
“Unë kam marrë 10 në këtë pikë, ishte duke më shqetësuar... mirë që e lexova që s’isha vetëm unë,” postoi një tjetër.
Valleywag ishte ndër të parët që lajmëruan gabimin.
Dhe problemi me thirrjet/tekstet 911 mund të jenë brengat më të lehta për ju sot, pasi që Facebook paraqiti matje të reja për autorizim që ne të gjithë nuk i kemi njohur - deri tani./pcworldalbanian
 
Top