• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Intel blen kompaninë McAfee

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Kompania amerikane prodhimin e çipeve Intel do të blejë kompaninë e cila merret me siguri në internet McAfee për 7.68 miliardë dollarë.
Në deklaratën e Intelit thuhet se është arritur marrëveshje për blerjen e aksioneve të McAfee me çmim prej 48 dollarësh për aksion.

Bordet drejtuese të dy kompanive njëzëshëm kanë miratuar marrëveshjen, e cila tani duhet të miratohet edhe agjencitë rregullatore.

Presidenti i Intel Paul Otellini ka thënë se vendimi për blerjen e McAfee është marrë pasi që siguria online paraqet një brengë në rritje në mesin e agjencive të afarizmit dhe atyre qeveritare.
 
Top