• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Interneti !

Interneti ?

 • Eshte dicka e domosdoshme?

  Votes: 2 28.6%
 • Thjesht ecim me hapat e teknologjise?

  Votes: 0 0.0%
 • Duhet ta perdorim..Por kujdes mos e teprojme !!!!

  Votes: 2 28.6%
 • Na merr shume nga koha e lire?Jam penduar qe i ju futa kesaj fushe?

  Votes: 3 42.9%

 • Numri i votuesve
  7

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Sa ka ndikuar interneti mbi rinine Shqipetare...
Sa nga ju e lini pa e pire nje kafe per ti harxhuar ato leke ne PC?
Mos valle interneti ka bere dem mbi rinine e sotme?
Mos valle jeta ecen dhe ne mbetemi para nje PC?
Mendoni se ata qe nuk futen ne pergjithesi ne ineternet jane ''Durdalle''?
A mendoni se interneti,,,,''thjesht'' na merr kohen e lire?
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Interneti !

PHP:
Sa ka ndikuar interneti mbi rinine Shqipetare...
Aspak, shoqeri me permisa parazite ka qene, edhe pa hyre Interneti. Thjesht ka shtuar dembelizmin tek, ka ndikuar negativisht dhe ne formimin psikologjik, pasi e shikojn si bote reale dhe ate virtuale.

PHP:
Sa nga ju e lini pa e pire nje kafe per ti harxhuar ato leke ne PC?
S'mbaj mend personalisht te kem shpenzuar. E kam pasur pasion qe femije, po ashtu mora profilin informatik, te larten shkenca kompjuterike. Do te thot i lidhur gjith kohen me internet.

PHP:
Mos valle interneti ka bere dem mbi rinine e sotme?
Thjesht ka shtuar tek rinia nje deshire te smure per te krijuar varesi tek interneti. Nje vese me shume dhe nje detyre me e madhe per Psikologet Klinike, per te bere terapi intensive.

PHP:
Mos valle jeta ecen dhe ne mbetemi para nje PC?
Ne c'do moment koha ecen, nuk eshte koha qe na vret ne, po jemi ne qe vrasim kohen.

PHP:
Mendoni se ata qe nuk futen ne pergjithesi ne ineternet jane ''Durdalle''?
Une i shikoje si njerez me nuhatje te mprehte, qe i paraprin rrezikut qe te krijojn varesi. Mendojn me teper te bejne dicka tjeter me te vlefshme se sa te konsumojn ore te tera ne kompjuter. Dhe perfundimi mesova te shkruaje shpejt dhe te njohe nja dy vajza...

PHP:
A mendoni se interneti,,,,''thjesht'' na merr kohen e lire?
Nese ja ofron kohen e lire internetit, ajo do kryeje procesin e kompesimit... :)

Si perfundim, disa te mira dhe disa te keqija. Qe do ta quaja antinomi, paradoks brenda dickaje te luftosh me te mirat dhe te keqijat qe te sjelle. :)
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Interneti !

me kte vend parazit besoj se ka ndikuar per keq se jan ber dhe me parazite duke gjetur nje menyre me shty kohen .
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Interneti !

Sa ka ndikuar interneti mbi rinine Shqipetare...
S'jetoj ne Shqiperi qe te flas per kete ceshtje..po mesa kam lexuar dhe shof ne Tv ka ndikuar shum..per Mir dhe per Keq

Sa nga ju e lini pa e pire nje kafe per ti harxhuar ato leke ne PC?
Sdo ta beja kurr..un pikerisht ne PC kur kam orarin e Pushimit ne pun Paradite dmth ;) dhe pasdite hyj kur jam ne shpi...dhe i kam punet e bera :)
Mos valle interneti ka bere dem mbi rinine e sotme?
Mendoj se po !

Mos valle jeta ecen dhe ne mbetemi para nje PC?
Jeta vazhdon dhe PC sme pengon te shijoj jeten time Reale :)

Mendoni se ata qe nuk futen ne pergjithesi ne ineternet jane ''Durdalle''?
Me falni ka dikush tma sqaroi pak cdmth Durdalle ?


A mendoni se interneti,,,,''thjesht'' na merr kohen e lire?
Mendoj se ju pergjigja pak me lart ;) jan 2pyetje te ngjashme :)
 
Top