• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

iPad 2 me qasje USB?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

Thashethemet më të reja janë se kompjuteri tablet iPad 2 i kompanisë Apple do të mund të ketë qasje USB.
Ky informacion do të thotë se Apple do të mund t’u del në ndihmë prodhuesve evropianë të pajisjeve dhe të integrojë qasjen microUSB i cili do të mundësonte mbushjen e baterive të pajisjeve.

Ndryshe, Apple iPad mbushet nëpërmes konektorit 30-pinësh për pajisje mobile. Aktualisht tek kjo pajisje adaptori USB mbështet vetëm importimin e fotografive nga aparatet digjitale, derisa me zbatimin e kësaj qasje disa pajisje periferike do të mund të shfrytëzonin iPad-in
 
Top