• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

iPad 2 shitet për 1.014 dollarë në tregun e zi

Dard1

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 16, 2011
Postime
32
Pikët
0
Vendndodhja
Peje

Kompjuteri tabletë i Apple, iPad 2, tashmë ka filluar të paraqitet në ‘tregun e zi’, ku shitet dyfish më shtrenjtë.

Produkti i ri 16 gigabajtësh dhe me qasje pa kabllo në internet, blihet për 500 dollarë në SHBA dhe transportohet në Hong Kong ku shitet për 1.014 dollarë.

Ky zinxhir i shitjes është shumë mirë i organizuar, ndërsa tregun e zi në Hong Kong e sundon i ashtuquajturi ‘zotëri Lo’.

Vitin e kaluar, ‘zotëri Lo’ kishte shitur në Kinë disa mijëra iPhone 4 dhe versionin e parë të iPad.

Sipas njoftimeve, ai ka siguruar rreth 200 njësi iPad 2 para paraqitjes së produktit në treg, ashtu që ai ka mundur t’ua prezantojë klientëve të tij që nga 13 marsi. /Telegrafi/
 
Top