• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

ISIS gezohet per vdekjen e gjeneralit Iranian.

The.Mask

Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
507
Pikët
18
Vendndodhja
Dibër
Ma dergoi nje nje shoku im kete lajmin, sepse kete gazete per nderin e madh, te me japesh para nuk e ndjek.


Pse gezohet ISIS per vdekjen e Soleimanit.

Duke qene se emigrantet e hamburgave dhe disa te tjete ne troje, mezi presin te jene me Amerikane sa amerikanet dhe te justifikojne cdo veprim te Ameriqeneve ne lindje te mesme, nuk arrijne te kuptojne se kush e sundon vertet Ameriken dhe perse behet lufta ne Lindje te Mesme.

Cifutet zoterojne praktikisht gjithe Boten Perendimore.

Irani eshte nje prej kombeve qe jo vetem sfidon globalizmin cifut nen petkun e " Pax Americanes" por eshte rrezik eminent ndaj Izraelit vete.

Lufta nese do behet, do behet per te zhduk Iranin nga harta dhe per te zgjeruar kufijte e Izraeli der ne Eufrat.

( Per kete u be edhe lufta ne Irak, sepse Sadami po behej i pavarur dhe nuk po pyeste me Izraelin.

Krijimi i.petrodollarit gjithashtu, ne menyre qe Jahudet te kontrollonin monedhen e shitjes se naftes. Nga kush emetohet dollari? Nga Jahudet qe kontrollojne FEDin apo Rezerven Federale.)

Me Sirine u ngeli gozhda ne sharr.


Dhe sigurisht qe per kete qellim perdoren amerikanet e thjeshte si mish per top.

Per kete arsye CIA dhe Mossad krijuan ISISin.

Suleljmani ishte gjenerali i cili mundi ISIS-in, ndali masakrat ndaj Myslimaneve dhe mbrojti shume te krishtere.

Prandaj edhe ISIS nje krijese e agjenturave cifuto amerikane gezohet per vdekjen e ketij.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
2,515
Pikët
83
sado qe te gezohet is-si, ata ngelen turpi i botes,
dhe per ata qe nuk e dijne,
para 4-5 ditesh, tynelet e tyre ne idlib,
u bombarduan dhe ata qe kishin mbetur, pra mbeturinat,
pane vdekjen me sy, dhe u zhduken,
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,609
Pikët
113
Isis ka cdo te drejte te gezohet dhe kjo nuk ndryshon faktin qe sulejmani ishte me i keq se isis per popullaten sunni qe dominohet nga shiat.
Ndodhi qe interresat izraelit arabise saudite dhe amerikes perputheahun bashke, kjo nuk do thote qe isis jane njerz te mire. Por isis ishte si mburoje e popullates sunni kunder shiat. Ne ket karat isis izrael dhe sunnis kishin interres te perbashket.
Tani shtrohet pyetja, si shqiptar me cilen ane do jesh ti @Mask ?
Shqiptaret jane sunni, jane partneritet me gjithe kto kundershtaret e sulejamit. Pse do behesh me sulejmanin?
 

The.Mask

Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
507
Pikët
18
Vendndodhja
Dibër
Isis ka cdo te drejte te gezohet dhe kjo nuk ndryshon faktin qe sulejmani ishte me i keq se isis per popullaten sunni qe dominohet nga shiat.
Ndodhi qe interresat izraelit arabise saudite dhe amerikes perputheahun bashke, kjo nuk do thote qe isis jane njerz te mire. Por isis ishte si mburoje e popullates sunni kunder shiat. Ne ket karat isis izrael dhe sunnis kishin interres te perbashket.
Tani shtrohet pyetja, si shqiptar me cilen ane do jesh ti @Mask ?
Shqiptaret jane sunni, jane partneritet me gjithe kto kundershtaret e sulejamit. Pse do behesh me sulejmanin?
Nen avujt e Krakut po i shkrun keto fjale o Kurt?

Cfare po thu?

1) une nuk jam as suni as shia. Une ne rradh te pare jam me myslimanet Shqiptare.

2) Ceshtja e ISIs dhe maskaret e kesaj organizate te krijuar nga Mossadi dhe CIA nuk kane fare lidhje me ndarjet sunni dhe Shia.

3) Je duke fol budalliqet me te medha te mundshme.


ISIS ka bere maskra njesoj, (ne mos me shume) si ndaj suniteve, si ndaj shitieve.

Sulejmani ishte arkitekt i shkaterrimit te ISISit , dhe prandaj kreret e kesaj organizate gezohen.

Kaq e thjeshte.

Tani mos do te te sjelle fakte te panumerta sesi Mossadi dhe CIA jane krijueset e kesaj organizate?

4) Nuk asht se thjesht u bashkuan rastesisht interesat e Izraelit dhe Amerikes.

Izraeli e kontrollon politiken e Amerikes.

E perdor Ameriken si sopaten e vet ne rajon.

A e le then ti apo dikush ketu se shumica e politikaneve te lart Amerikane kane pashaporta Izraelite?
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,609
Pikët
113
Nen avujt e Krakut po i shkrun keto fjale o Kurt?

Cfare po thu?

1) une nuk jam as suni as shia. Une ne rradh te pare jam me myslimanet Shqiptare.

2) Ceshtja e ISIs dhe maskaret e kesaj organizate te krijuar nga Mossadi dhe CIA nuk kane fare lidhje me ndarjet sunni dhe Shia.

3) Je duke fol budalliqet me te medha te mundshme.


ISIS ka bere maskra njesoj, (ne mos me shume) si ndaj suniteve, si ndaj shitieve.

Sulejmani ishte arkitekt i shkaterrimit te ISISit , dhe prandaj kreret e kesaj organizate gezohen.

Kaq e thjeshte.

Tani mos do te te sjelle fakte te panumerta sesi Mossadi dhe CIA jane krijueset e kesaj organizate?

4) Nuk asht se thjesht u bashkuan rastesisht interesat e Izraelit dhe Amerikes.

Izraeli e kontrollon politiken e Amerikes.

E perdor Ameriken si sopaten e vet ne rajon.

A e le then ti apo dikush ketu se shumica e politikaneve te lart Amerikane kane pashaporta Izraelite?
Une e kam thene qe kane pasosha izraelite gjysma e kongresit dhe senatit amerikan prandaj nuk eshte nevoja te perseris gjera elementare kush krijoi ISIS e pordhi kali.
Ti ndac quaje veten si te dush por je mysliman shqiptar me tradita suni. Kur eahte ramazan tek zonat e ISIS eshte i njejti ramazan tek njerRzit fisi laghja jote. Kur eshte bajram atje eshte i njejti bajram te ti e njerit e tu.
Tani nese nuk kupton ate qe kam shkruar nuk eshte problemi im.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,820
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Top