• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

''Islamizmi perendimor''!

megg

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2011
Postime
68
Pikët
0
Vendndodhja
"
Statistikat mbi nje sondazh qe ishte bere ne Britanine e Madhe mbi konceptin e te rinjve myslymane rreth fese sa tyre....

Feja myslymane eshte feja qe ka gjithmone me shume besimtare ne Europe. Nga popullsia prej 380 milione vetash qe jetojne ne Europe, rreth 30 milione jane myslymane dhe pas 25 vjetesh mendohet qe numri i tyre te dyfishohet! Dy jane shkaqet kryesore te kesaj rritjeje: Fluksi i emigranteve nga vendet myslymane dhe niveli i larte i lindshmerise ne familjet myslymane!

Ne nje sondazh te bere ne Britanine e Madhe, vihet re, nje ndryshim midis myslymaneve "te vjeter"dhe femijve te tyre te lindur ne Britanine e Madhe.

Sipas ketij sondazhi, 1 ne 8 myslymane te perfshire mes mioshes 16-24 vjec simpatizon Al-Qaeden, ndersa 36% konsiderojne se mysylmani qe nderron fene duhet ndeshkuar me vdekje! Persa i perket myslymaneve mbi 55 vjec, vetem 19% e tyre mendojne se myslymani qe nderron fene duhet vrare!

40% e myslymane "te rinj" do ishin te kenaqur nese ne Britanine e Madhe do te instalohej sharia, ndersa vetem 17% e te vjeterve jane dakord me kete gje! Sharia, eshte nje ligj qe aplikohet ne disa vende myslymane dhe presupozon midis te tjerave denime te tilla si: prerja e kokes, prerja e duarve, vrasja me gure ose rrahja ne publik me kamzhik!

40% e myslymaneve te rinj kerkojne qe femijet e tyre te ndjekin shkolla myslymane, ndersa per kete gje jane dakord 20% e myslymane "te vjeter".
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: ''Islamizmi perendimor''!

Kjo s'eshte per duartrokitje por per t'qare.
Une mysliman jam vete ,por ne artikull kemi t'bejme me mysliman ekstremiste qe urrejne gjithcka perendimore.

Te jem si evropa i fus i fshese gjithe emigranteve qe kane mendime te tilla edhe kto ligjet sharia e ku di une ti kerkojne ne vendet e tyre e jo ne mes te evropes.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: ''Islamizmi perendimor''!

Kjo s'eshte per duartrokitje por per t'qare.
Une mysliman jam vete ,por ne artikull kemi t'bejme me mysliman ekstremiste qe urrejne gjithcka perendimore.

Te jem si evropa i fus i fshese gjithe emigranteve qe kane mendime te tilla edhe kto ligjet sharia e ku di une ti kerkojne ne vendet e tyre e jo ne mes te evropes.
Endro je bote tjeter ti lali dhe une(50%)...
I shikon injorantet e rinj:kane votuar 40% pro,dhe 20% kundra(te vjetrit)
Ve bast qe ka dhe skipetare midis tyre.
Fare e keqe qekan mer....
Kthehi mbrapa te bejne revolucion islamik ne vendet e tyre te Lindjes.
Por nuk kane faje,dhe keta jane te paret qe shkojne ne shtepi publike!
Me se i sigurte.
 
Top