• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Italia 🇮🇹🇮🇹🇮🇹 Campioni D'Europa!

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Anything it’s possible … por Italianet ♥ e meritojne sepse na kane dhuruar fantastic futboll & emocione te bukura .

But anyway :
either way I’m very proud and happy with them .😍♥🙃
 
Last edited:

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,555
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Une si tifoz gjerman qe jam, Italine gjithmone e kam par si ekip kundershtar, rivalin me te forte dhe konkurues te Gjermanise. Por per hir se vertetës, kjo Itali e sivjetshme na ka mrekullu me futbollin e dhuruar. Kemi par spektakel me Azzurrit, gje qe spara ndodh ne shkollat e futbollit Italian pasi prioritare per to gjithmone ka qen mbrojtja klasike. Eshte viti i Italise duhet ta pranojme te gjithe. Jane bindes ne cdo aspekt. Ne finale jo vetem qe do bej tifo per komshit tone pertej Adriatikut, por me zemer do gezoj kur te ngrene ne qiell Kupen e Europes!

Forzza Italia 🇮🇹
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Une si tifoz gjerman qe jam, Italine gjithmone e kam par si ekip kundershtar, rivalin me te forte dhe konkurues te Gjermanise. Por per hir se vertetës, kjo Itali e sivjetshme na ka mrekullu me futbollin e dhuruar. Kemi par spektakel me Azzurrit, gje qe spara ndodh ne shkollat e futbollit Italian pasi prioritare per to gjithmone ka qen mbrojtja klasike. Eshte viti i Italise duhet ta pranojme te gjithe. Jane bindes ne cdo aspekt. Ne finale jo vetem qe do bej tifo per komshit tone pertej Adriatikut, por me zemer do gezoj kur te ngrene ne qiell Kupen e Europes!

Forzza Italia 🇮🇹
Nuk jam dakort me k’te fjaline ne bold …Italianet gjithmone kane luajtur 3 way system .
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Po e di qe eshte te dielen por me Demken do te ja nis qe sonte .😆
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Yeah it’s Friday anyway .😆
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,102
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Shpresojme qe fiton Italia por sdo jete e lehte.
Anglia ka ekip goxha te mire dhe ky duket si viti i anglezeve. Dy finaliste nje Chl dhe nje ne EL. Plus ksaj finalja luhet ne Wembley.
Gjithsesi Forza Italia!
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,555
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
🇮🇹 Verratti: Kemi parë të gjithë bashkë ndeshjen 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿-🇩🇰 dhe nëse do të isha arbitër, nuk do ta jepja atë penallti. Ishte një 11-metërsh bujar.

713DDDBB-1C2F-4DC5-9511-947A662246CA.jpeg
 

gesti_7

V.I.P
Anëtar
Jul 1, 2014
Postime
617
Pikët
93
Si tifoz Italian shpresoj shume ta marri Italia jo vetem se jam tifoz por edhe per futbollin e bere deri tani.
I kane treguar te dyja anet e medaljes, edhe lojen e bukur, edhe sakrificen si skuader ne ndeshjen me Spanjen.
Por mendoj qe eshte planifikuar per t'iu dhene Anglise kesaj radhe. :(
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,245
Pikët
113
Italia e meriton se ka qene me bindese gjate gjithe kompionatit. Kane eleminu kundershtar shume te forte. Jane kompakt.

Nga ana tjeter anglezet nuk e kane fitu asnjehere kete kampionat. Jane fizikisht te forte dhe angazhohen shume. Shpresoj t'ia bojn bam kesaj radhe. E kane edhe perparesine e terenit.
 

The ICEman

I never lose. I either win or learn.
Anëtar
Mar 28, 2019
Postime
7,894
Pikët
113
Anglia ne 6 ndeshje ka hanger vetem 1 gol , edhe ate me goditje denimi😛
do e shkatrrojm italin 4-2``chairhide``
 
Top