• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Italia 🇮🇹🇮🇹🇮🇹 Campioni D'Europa!

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,384
Pikët
113
Jo "ndoshta" por e sigurt ashtu si thua ti ishte...pastaj ishte edhe qëllimi të shprehi një gjest human antirracist temë kjo që ishte bërë aktuale kohëve të fundit në sport...
Lojë pokeri, "all in" ka qenë taktika e trajnerit në këtë lojën finale me ato ndrrime...por tani më "shkoj, iku lepuri"....
Të t'mos vij kaq shumë keq e gjynah, Kurt (ti je shumë i ndjeshëm, sensibël...e kam kuptu me kohë këtë veti tek ti)...është sport fundja...ka dhe më keq...
Pa merak kam shume vite ne amerike dhe me eshte zhduk pasioni i futbollit deri diku por isha me anglezt thjesht ngaqe nipi qe eshte lind e rrit ne angli dhe eshte fubollist sportist me pasion dhe tifoz i cmendur i anglise:p
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
19,343
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Se di pse u kapën të gjithë me ktë faullin e Chielinit madje e shohin si momenti që i hoqi kupën nga dora Anglisë.
Kush ka lujt futboll e di që ai është faull taktik dhe ndëshkohet me të verdhë të kuq nëse ai që e shkakton faulli është i fundit dhe ai që i shkaktohet faulli është në kontakt me topin dhe ka mundësi shënimi.
Në ktë rast Anglezi ishte nja 30-40 metra larg portës dhe në vijë të drejtë me mbrojtësat e tjerë të italisë që mund ta arrinin.
Chielo është lojtar me eksperiencë dhe e di çfarë bën.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,537
Pikët
113
italiaaaa 😁 ndeshja ishte interesante, te dy klubet u paraqiten mire (por jo shum mire) dhe qafderrat humben `dance`
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Se di pse u kapën të gjithë me ktë faullin e Chielinit madje e shohin si momenti që i hoqi kupën nga dora Anglisë.
Kush ka lujt futboll e di që ai është faull taktik dhe ndëshkohet me të verdhë të kuq nëse ai që e shkakton faulli është i fundit dhe ai që i shkaktohet faulli është në kontakt me topin dhe ka mundësi shënimi.
Në ktë rast Anglezi ishte nja 30-40 metra larg portës dhe në vijë të drejtë me mbrojtësat e tjerë të italisë që mund ta arrinin.
Chielo është lojtar me eksperiencë dhe e di çfarë bën.
Pa lidhje …. Dhe per mua ngelet moment i bukur .😆
 

Juno

X-file
Anëtar
Oct 11, 2018
Postime
3,054
Pikët
113
Vendndodhja
Space
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,199
Pikët
113
So funny 🤣
Me pelqen fakti se qysh e egzekutoi direkt ne toke so fast and clean .🤣🤣
Cfare thone shqiptaret?
Provokacija.
Edhe?
Ja do behet...BAZA e jone ja do behet shkrumb e hi.


PS....
FAZITI....mos u merzit Tomi i Gjonajve se njifena....pakez.

GRANDE ITALIA.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,199
Pikët
113
Finalja e Kampionatit Evropian. Italia mundi Anglinë me penallti dhe është kampione e Evropës.

Te kqyrim do komente te.....ruseve.

1-Kam përshtypjen se shumica e tifozave (LLAPUSHE-shenimi IM)angleze shkojnë në stadium, për t'u treguar nga një prej kamerave televizive në ekranin e stadiumit dhe mbase një herë në jetën e tyre.Pastaj lotojnë pas nje loje te humbur. E pa imagjinueshme kenaqesia per rastin.
2- Pse anglezët ende këndojnë ......God shave the Queen ?
Epo..... fati keq i derrit, goditi përsëri dhe.... nuk ju napi një titull tjetër Anglaterranëve.
Do të zbuloni.......
disi,
diku,
në një moment....
pse fati vendosi kështu.
Kujtesa kolektive nuk harron asgjë ...
Viva l'Italia.
3-Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, lojtarët anglezë hoqën nga qafa medaljet për vendin e 2-të si..... foshnja(apo kalamoj të vegjël).

4-Anglezët që fërshëllenin të gjitha ekipet e tjera në himnin kombëtar.
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm.....
Unë e quaj = drejtësi kompensuese.

PESA.....Gjëja kryesore është se...... anglo-saksonët hupën.
Urime italianëve.

PS..... Напомним, что Англия проиграла Италии в серии пенальти.

FAZITI.....В сети появилось видео установки Манчини перед матчем Италия — Англия.


PERMBLEDHJA.....falenderoj tifozat OBIEKTIVE ruse...
edhe =============================
GRANDE .
 
Top