• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Je shqiptar kur...

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Je shqiptar kur...
A e dini se SHQIPTAR je vetem kur:

>>1. Je kusheri me gjysmen e njerezve qe njeh.

>>2. Ke te pakte 10 shoke qe e kane emrin "Genti".

>>3. Ne martesen tende normalisht vijne 400 te ftuar.

>>4. Ne martesen tende njeh vetem 1/3 e te ftuarve.

>>5. Ne martesen tende kenga e pare eshte gjithmone,
"Dy dele".

>>6. Ke bere nje xhiro me shkollen ne Kruje.

>>7. Jeton mes vajzash qe tentojne te shfaqin 25 vjec,
e jane vetem 15

>>8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket.

>>9. Ke tre pale kepuce te zeza.

>>10. Ke me shume alkohool ne dollapin e shtepise sesa
ka bari i lagjes.

>>11. Je 30 vjec dhe ta rregullon krevatin mamaja.

>>12. Gjithe kingat/kinget e qytetit jane kusherinjte
e tu

>>13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise
opozitare me bindjet e tij, plaku jot fillon ta shaje nga 'robt e
shpise'.

>>14. Prindrit e tu kane vajtur me pushime vetem
njhere gjate jetes
>>se tyre dhe kjo ne shqiperi.

>>15. Ke te pakten nje te aferm me te cilin familja
jote nuk flet.

>>16. Kur je jashte nuk do te kesh te besh me
shqiptaret.

>>17. Prindrit e tu hedhin nje komb raki esell.

>>18. Xhaja jot ben nje vere qe eshte me e forte se
rakia.

>>19. Je I bindur qe gjithcka eshte nje konspiracion
kunder teje dhe vendit tend.

>>20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nen pergjim.

>>21. Nqs je vajze dhe nuk je martuar pas 20vjec je
nje beqare e stazhionuar.

>>22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jeten mbi leximin e
filxhanit te kafese.

>>24. Rakia kuron cdo semundje dhe perdoret dhe per
masazh

>>25. Ke unaza me te medha se ato te
mamase/gruas/motres.

>>26. Miqte e tet eti te japin raki qe
gjashtembedhjete vec.

>>27. Prindrit e tu e kthejne cdo kopesht nje ferme
frutaperimesh,
>>ku ka
>>aq shume domate/qepe/speca sa per ti shuar urine
gjithe lagjes.

>>28. Frigoriferi eshte aq plot me mish e salcice sa
te mund te
>>perballohen 10 vjet zi buke.

>>29. Mamaja jote thote qe nuk merret me thashetheme
mbi miqe por e
>>di
>>shume mire qe e ben.

>>30. Je ne tavoline me dy miq dhe nderkohe keni 4 ide
te ndryshme
>>politike.

>>31. Merr 4 ne histori dhe di te permendesh filmin
Skenderbeu

>>32. Gjyshja jote thote qe te pjerdhurit ben mire per
shendetin.

>>34. Degjon prindrit qe flasin kur je akoma 100 m nga
shtepia.

>>35. Mamaja jote nuk hedh asnjehere ne plehra ate qe
mbetet nga
>>dreka,
>>por e ha ne darke e ne mengjesin e dites tjeter.

>>36. Mjeku I vetem qe viziton prinderit e tu eshte
patologu i morgut.

>>37. Te afermit e tu ju qelbet fryma ere hudher dhe
kembengulin qe
>>hudhra vret mikrobet

>>38. Dhe nje muaj pas vitit te ri vazhdoni te hani
bakllavane e
>>pergatitur nga tezja jote, qe duket sikur nuk mbaron
kurre.

39. Ke
>>patjeter nje xhup lekure.

>>40. Gjyshja jote te ndjek per te te dhene arra me
mjalte cdo here
>>qe
>>ka marre te ftohte.

>>41. Dhe nqs je e shendoshe vesh rroba qe te rrine
puthitur.
>>42. Gjyshi te jepte raki qe para se te te dilnin
dhembet.

>>43. Prindrit e tu me zor nuk I rezistojne tundimit
per te mbyllur
>>cdo
>>ballkon te shtepise me verande.

>>44. Ke gjithmone modelin e fundit te celularit, qe
del ne treg,
>>nganjehere dhe ate qe akoma nuk ka dale.

>>45. Nuk arrin ta bindesh nene tende se tenxheret me
veshe jane me
>>te
>>mira se ato pa veshe.

>>46. Mund te rrish tre ore me nje kafe ne bar.

>>47. Prindrit te tu kur flasin ne telefon me te
afermit jashte
>>shtetit bertasin qe te degjohen.

>>48. Je I bindur qe te gjithe personazhet e famshem
te historise e
>>ne
>>bote jane me origjine shqiptare.

>>49. Je I papune por ke nje benz per te levizur.

>>50. Nuk I ke pare me floket e gjyshes qe kur ka
vdekur gjyshi.

>>51. Je njeqind kile por mamaja akoma te thote qe je
I dobet.

>>52. Punon ne itali si murator por kur kthehesh ne
shqiperi u thuaj te gjitheve qe je nje biznesmen I suksesshem.

>>53. Kur gjyshi yt rrufiste cajin, shtepia dridhej.

>>54. Nuk e ben kurre sot nje pune qe mund te behet
neser.

>>55. I konsideron taksat si nje shtypje te tmerrshme
te shtetit
>>ndaj
>>qytetarit.

>>56. Blen nje makine te re ne momentin qe vendos te
kthehesh per te
>>jetuar ne shqiperi.

>>57. Je 30vjec dhe rrobat ti lan mamaja.

>>58. Ke filluar te pish konjak ne kafene qe kur ke
qene 12 vjec.

>>59. Mamaja jote te flet nqs nuk vesh kanatjeren.

>>60. Te kane mesuar qe jo vetem te duash te afermit e
tu, por dhe
>>kusherinjte e 13-te sikur te ishin vllezerit e tu.

>>61. I therret te gjithe politikanet e botes me emer.
>>62. Nuk je kurre I vendosur nese eshte me mire te
jetosh jashte
>>apo te
>>kthehesh ne shqiperi.

>>63. Te gjithe te afermit meshkuj qe takon kane tre
dite
>>parruajtur, ju
>>vjen fryma ere hudher, dhe te lene nje kile jarge
kur te puthin.

>>64. Ora jote eshte me e rendesishme se lumturia
jote.

>>65. Je I varfer jashte por duhet ti besh te gjithe
te besojne se
>>je I
>>pasur kur kthehesh ne Shqiperi.

>>66. Miqte e prinderve te tu nuk I bien asnjehere
drejt kur duan te thone qe je shendoshur, apo I ke prere floket me nje
model jo te hijshem.

>>67. Transferohesh te jetosh me prindrit per te qene
me afer, dhe
>>perfundon duke u zene per nje ceshtje fare pa
rendesi.

>>68. mban ne shtepi te fshehur nje arme zjarri.

>>69. Nqs Kina do te pushton boten do te beheshe pa
medyshje
>>budist.

>>70. Ke me respekt per te fortin e lagjes sesa per
presidentin e
>>republikes.


>>71. Kembengul qe celulari yt eshte me I mire ne
bote.
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Je shqiptar kur...

Belle_vie hahahahahaha

,,,kur ne lokal rrin ne karrige gjithmon gjysem i shtrir


,,,kur je 45 vjec dhe mami te perkeledh sikur me qen 10


,,,kur e len gruan/burrin ngaqe nuk bon femij :(


,,, kur nuk ha dot asnje gje pa buk


,,, kur hecen ne rrug me duar ne xhepa

,,, kur shkon per vizit ke te tjeret pa i njoftu

,,, kur 1/3 e shoqnis tate e ka emrin Toni

,,, kur i vjedh pulen komshiut, dhe te nesermen e hani prap bashk

,,,kur ke fiksim te thyesh rregullat aty ky thot " Ndalohet "
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Je shqiptar kur...

>>71. Kembengul qe celulari yt eshte me I mire ne
bote.

>>63. Te gjithe te afermit meshkuj qe takon kane tre
dite
>>parruajtur, ju

>>13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise
opozitare me bindjet e tij, plaku jot fillon ta shaje nga 'robt e
shpise'.

>>vjen fryma ere hudher, dhe te lene nje kile jarge
kur te puthin
>>15. Ke te pakten nje te aferm me te cilin familja
jote nuk flet.

>>40. Gjyshja jote te ndjek per te te dhene arra me
mjalte cdo here
>>qe
>>ka marre te ftohte.
 

Derevko

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 7, 2010
Postime
6
Pikët
0
Përgjigje e: Je shqiptar kur...

Je shqiptar kur...
A e dini se SHQIPTAR je vetem kur:

>>1. Je kusheri me gjysmen e njerezve qe njeh.

>>2. Ke te pakte 10 shoke qe e kane emrin "Genti".

>>3. Ne martesen tende normalisht vijne 400 te ftuar.

>>4. Ne martesen tende njeh vetem 1/3 e te ftuarve.

>>5. Ne martesen tende kenga e pare eshte gjithmone,
"Dy dele".

>>6. Ke bere nje xhiro me shkollen ne Kruje.

>>7. Jeton mes vajzash qe tentojne te shfaqin 25 vjec,
e jane vetem 15

>>8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket.

>>9. Ke tre pale kepuce te zeza.

>>10. Ke me shume alkohool ne dollapin e shtepise sesa
ka bari i lagjes.

>>11. Je 30 vjec dhe ta rregullon krevatin mamaja.

>>12. Gjithe kingat/kinget e qytetit jane kusherinjte
e tu

>>13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise
opozitare me bindjet e tij, plaku jot fillon ta shaje nga 'robt e
shpise'.

>>14. Prindrit e tu kane vajtur me pushime vetem
njhere gjate jetes
>>se tyre dhe kjo ne shqiperi.

>>15. Ke te pakten nje te aferm me te cilin familja
jote nuk flet.

>>16. Kur je jashte nuk do te kesh te besh me
shqiptaret.

>>17. Prindrit e tu hedhin nje komb raki esell.

>>18. Xhaja jot ben nje vere qe eshte me e forte se
rakia.

>>19. Je I bindur qe gjithcka eshte nje konspiracion
kunder teje dhe vendit tend.

>>20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nen pergjim.

>>21. Nqs je vajze dhe nuk je martuar pas 20vjec je
nje beqare e stazhionuar.

>>22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jeten mbi leximin e
filxhanit te kafese.

>>24. Rakia kuron cdo semundje dhe perdoret dhe per
masazh

>>25. Ke unaza me te medha se ato te
mamase/gruas/motres.

>>26. Miqte e tet eti te japin raki qe
gjashtembedhjete vec.

>>27. Prindrit e tu e kthejne cdo kopesht nje ferme
frutaperimesh,
>>ku ka
>>aq shume domate/qepe/speca sa per ti shuar urine
gjithe lagjes.

>>28. Frigoriferi eshte aq plot me mish e salcice sa
te mund te
>>perballohen 10 vjet zi buke.

>>29. Mamaja jote thote qe nuk merret me thashetheme
mbi miqe por e
>>di
>>shume mire qe e ben.

>>30. Je ne tavoline me dy miq dhe nderkohe keni 4 ide
te ndryshme
>>politike.

>>31. Merr 4 ne histori dhe di te permendesh filmin
Skenderbeu

>>32. Gjyshja jote thote qe te pjerdhurit ben mire per
shendetin.

>>34. Degjon prindrit qe flasin kur je akoma 100 m nga
shtepia.

>>35. Mamaja jote nuk hedh asnjehere ne plehra ate qe
mbetet nga
>>dreka,
>>por e ha ne darke e ne mengjesin e dites tjeter.

>>36. Mjeku I vetem qe viziton prinderit e tu eshte
patologu i morgut.

>>37. Te afermit e tu ju qelbet fryma ere hudher dhe
kembengulin qe
>>hudhra vret mikrobet

>>38. Dhe nje muaj pas vitit te ri vazhdoni te hani
bakllavane e
>>pergatitur nga tezja jote, qe duket sikur nuk mbaron
kurre.

39. Ke
>>patjeter nje xhup lekure.

>>40. Gjyshja jote te ndjek per te te dhene arra me
mjalte cdo here
>>qe
>>ka marre te ftohte.

>>41. Dhe nqs je e shendoshe vesh rroba qe te rrine
puthitur.
>>42. Gjyshi te jepte raki qe para se te te dilnin
dhembet.

>>43. Prindrit e tu me zor nuk I rezistojne tundimit
per te mbyllur
>>cdo
>>ballkon te shtepise me verande.

>>44. Ke gjithmone modelin e fundit te celularit, qe
del ne treg,
>>nganjehere dhe ate qe akoma nuk ka dale.

>>45. Nuk arrin ta bindesh nene tende se tenxheret me
veshe jane me
>>te
>>mira se ato pa veshe.

>>46. Mund te rrish tre ore me nje kafe ne bar.

>>47. Prindrit te tu kur flasin ne telefon me te
afermit jashte
>>shtetit bertasin qe te degjohen.

>>48. Je I bindur qe te gjithe personazhet e famshem
te historise e
>>ne
>>bote jane me origjine shqiptare.

>>49. Je I papune por ke nje benz per te levizur.

>>50. Nuk I ke pare me floket e gjyshes qe kur ka
vdekur gjyshi.

>>51. Je njeqind kile por mamaja akoma te thote qe je
I dobet.

>>52. Punon ne itali si murator por kur kthehesh ne
shqiperi u thuaj te gjitheve qe je nje biznesmen I suksesshem.

>>53. Kur gjyshi yt rrufiste cajin, shtepia dridhej.

>>54. Nuk e ben kurre sot nje pune qe mund te behet
neser.

>>55. I konsideron taksat si nje shtypje te tmerrshme
te shtetit
>>ndaj
>>qytetarit.

>>56. Blen nje makine te re ne momentin qe vendos te
kthehesh per te
>>jetuar ne shqiperi.

>>57. Je 30vjec dhe rrobat ti lan mamaja.

>>58. Ke filluar te pish konjak ne kafene qe kur ke
qene 12 vjec.

>>59. Mamaja jote te flet nqs nuk vesh kanatjeren.

>>60. Te kane mesuar qe jo vetem te duash te afermit e
tu, por dhe
>>kusherinjte e 13-te sikur te ishin vllezerit e tu.

>>61. I therret te gjithe politikanet e botes me emer.
>>62. Nuk je kurre I vendosur nese eshte me mire te
jetosh jashte
>>apo te
>>kthehesh ne shqiperi.

>>63. Te gjithe te afermit meshkuj qe takon kane tre
dite
>>parruajtur, ju
>>vjen fryma ere hudher, dhe te lene nje kile jarge
kur te puthin.

>>64. Ora jote eshte me e rendesishme se lumturia
jote.

>>65. Je I varfer jashte por duhet ti besh te gjithe
te besojne se
>>je I
>>pasur kur kthehesh ne Shqiperi.

>>66. Miqte e prinderve te tu nuk I bien asnjehere
drejt kur duan te thone qe je shendoshur, apo I ke prere floket me nje
model jo te hijshem.

>>67. Transferohesh te jetosh me prindrit per te qene
me afer, dhe
>>perfundon duke u zene per nje ceshtje fare pa
rendesi.

>>68. mban ne shtepi te fshehur nje arme zjarri.

>>69. Nqs Kina do te pushton boten do te beheshe pa
medyshje
>>budist.

>>70. Ke me respekt per te fortin e lagjes sesa per
presidentin e
>>republikes.


>>71. Kembengul qe celulari yt eshte me I mire ne
bote.
hahahahahaahahahaha :d
 

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Je shqiptar kur...

nr 18 hahahahah ajo nuk eshte vere po acid :d:d
 
Top