• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Jeni Kunder Piraterise Ne Internet ?

Jeni kunder piraterise ne internet?

 • Po, jam kunder

  Votes: 4 23.5%
 • Jo, them se eshte e drejte

  Votes: 5 29.4%
 • Varet nga shume gjera...

  Votes: 8 47.1%

 • Numri i votuesve
  17

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Te gjithe e perdorim internetin per shume gjera.

Njera nga keto eshte e perdorimi per ate qe quhet "pirateri informatike".
Pra te "vjedhesh" muzike, filma, programe te ndryshme.

Ju duket e drejte nje gje e tille?

Ju vete shkarkoni programe, filma e muzike pa i blere?

Kur sipas jush kjo gje duhet te jete OK me moralin e nje personi?
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Jeni Kunder Piraterise Ne Internet ?

E mira do ishte te mos kishte pirateri, por meqe eshte ska gje pune te mbare te kete :D
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Jeni Kunder Piraterise Ne Internet ?

Tani hakshe hakshe do vleresuar puna e tjetrit ndaj une u them faleminderit kur marr ndonje gje pa paguar:D
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Përgjigje e: Jeni Kunder Piraterise Ne Internet ?

nese çmimet do ishin te arsyeshme dhe do benin te mundurqe çdokush te kishte hyrje ne boten e artit muzikes kultures ne menyr te leht ateher do isha kunder shkarkimeve ne linje por akoma nuk esht arritur ky lloj ekuilibri prandaj esht mese normale qe dikush qe se ka mundesin te blej nji cd 15 euro do e shkarkoje gratis nese i jepet mundesia
persa i perket vjedhjes se informacioneve ajo esht e denuar me ligj
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Jeni Kunder Piraterise Ne Internet ?

bashkohem me mendimin e parafolsit !
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Jeni Kunder Piraterise Ne Internet ?

po pra asnjeri seshte cmend me bler nje disk 15 euro kur tek ai disk vetem nje kenge do kurse nga pc juaj mund ta boni gratis me kenget qe keni me qef :D
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Jeni Kunder Piraterise Ne Internet ?

As un sjam dakort ..plus duke telecharguar fut lloj lloj budalliku mren e viruse ..po nga e keqja ske ca ben...mire qe e kemi pc :D
 

kejsi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 13, 2010
Postime
10
Pikët
0
Vendndodhja
Durres
Përgjigje e: Jeni Kunder Piraterise Ne Internet ?

tashiii varet :p
-ka pas raste qe ma kan mar mua pass e msn-s dhe me ka ik trruri po fatmirsisht ma tha vet ai qe ma mori direkt ja boni nice pass :D ahahahha
-kurse tani dua un te kref 1 pass po nuk e bej dot vet dhe esht zhduk ai qe u ka pas mar me kto pun :D ka nai qe me nimon dot ??:D
 
Top