• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Jeni pro apo kunder racizmit?

Jeni pro apo kunder racizmit?

 • Pro!

  Votes: 13 22.0%
 • Kunder!

  Votes: 41 69.5%
 • Tjeter ? pse?

  Votes: 5 8.5%

 • Numri i votuesve
  59

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Votova tjeter,,, pse ?? Une jam shum po shum rraciste se ne max,
por vetem me ata qe jan rracist me mua.

Prsh une ktu ku jetoj duke qene se jam shum vite njifem pothuajse me te gjith.
me disa grek kam mardhenie shum te mira duke qen se sjan rracista dhe din te sillen
mir me mua, ndersa me disa te tjer me pas munsin me i vra po mos tme fusin ne burg
vallaj e boj :D

Une jam rraciste me te gjith ata qe jan me mu, pavarsisht kombsis :)
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Votova kunder, s`jam rraciste :)
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Iiiiiiiiiiiiiiii belle tashi e kapisha temen un :(( Une kujtova se pytja ishte jeni rracist apo jo :((

Tema : Kunder
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,537
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Tjeter....varet edhe jam edhe s'jam Rraciste . Sidomos kur vjen puna tek shijet e mia personale, jam shume Rraciste, nese mund te quhet e tille. :S
 

BLEDI_SH

V.I.P
Anëtar
Feb 5, 2013
Postime
2,742
Pikët
48
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

tjeter-,sepse,jam shume racist vetem me ata qe jane me mua raciste.
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,545
Pikët
48
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Une votova "Kunder", por e ndaj te njejtin mendim me Bledin.

Ne ne Ballkan po jetojme.. E kam thene edhe herave tjera, nuk mund te behesh dele ne mes te ujqerve!
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,545
Pikët
48
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Cili po genjeni Drag, ti, Jolene, apo Thirsty :p
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,273
Pikët
113
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Cili po genjeni Drag, ti, Jolene, apo Thirsty :p
unë mer Gon kam shëtit gjithë Evropen vetëm ne Greqi nuk kam shkel ndonjëherë edhe pse kam te afërm atje.

ps.qe dmth. ti racist dhe une gjithashtu-shok-
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Ne shqiptaret ne pergjithesi bejme kot si rracista. Pastaj ne ngaterrojme urrejtjen me rracizmin. Rracistet jane dhe nazionalista ,rralle emigrojne nga vendi tyre. Ndersa shqiptaret 80% e popullsise minimumi kane emigruar 1 here nga shqiperia ,dhe kur ke 20 vjet qe i lut bithen grekut ,gjermonit ,italjonit ,francezit ,anglezit per pune ,kur je integru ne ate vend ,ke pranu kulturen e tyre smund te dalesh nje dite te bukur edhe te thuash Jam Rracist lol. E nderkohe pranon ti nenshtrohesh ne pune shefit tend te zi,te verdhe apo cfare do qofte ai.

Une kam pare rracista ne gjermani ,ku edhe pse une isha po aq i bardhe sa to ,po tet shihnin nga theksi qe nuk je gjerman ,gjej vrime e futu se ndryshe kishte mundesi edhe tet vrisnin. Ata pranonin te rrinin gjithe jeten e tyre me asistence sociale sesa ti nenshtroheshin ne pune nje te huaji!

Ndersa ne shqiptaret jemi komplet ndryshe ,skemi lidhje me rracizmin. Kur shkova ne gjermani per here te pare dhe pashe shume emigrant serb ,thoja me vete ,bobo ,pale sa zihen kto me shqiptaret e kosoves .lol. Ato jo vetem qe nuk urrenin njeri tjetrin ,por benin biznes mjes drek darke :D. Nderkohe kisha shqiptar nga vlora qe derdellisnin gjithe diten plot urrejtje per grekun ,thu ti ky eshte rracisti me i madh ne shqiperi ,1 jave me vone kerkonte pune tek greket .lol. E kuptoni ca paradoksi. Te pakten ne kendveshtrimin tim ,dikur ne moshe te re dhe mua me dukej vetja rracist ,por ne fakt nuk isha i tille ,sepse zbulova tek vetja ime qe mund te integrohesha dhe te bashkjetoja me cdo shoqeri ,te kuq ,te verdhe , te zi ,ska rendesi prejardhja ,mjafton te jete njeri i mire ,ndoshta greket dhe serbet do i perjashtoja tek kjo pjese e integrimit sepse e kam te pamundur ,por smund te them jam rracist. Sepse rracisti vret edhe te pafajshem ,beson bie fjala tek white power dhe eshte gati te te marri jeten nese ke ngjyre pak me te erret se ai :D. Kshu pra miq. Hiqeni termin rracist sepse ne si popull nuk jemi. Ndersa urrejtje dhe mllef ,po ,kemi shume!
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,537
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

K'tu po flitet per opinione individuale.....mesa kuptova une, nuk mund te formalizosh ne grup apo si Shtet :S

Urretja eshte tjeter nga Rracizmi....Rracizmi ka forme, me te rrepte/Strikte. Ti Endri_ e ke lidhur ne forme ekstremiste, edhe nga urretja/mllefi vrasin.

Ps...pshm une s'kam prb me zezaket si ngjyre/rrace ....por kurre s'do isha lidhur me 1 zezak. Kam debatuar shume here ne k'te pike nga afer, se me thone o ti je rraciste, nese ky fakt me ben rraciste atehere le te quhem e tille. Nuk dua te vertetoj te kunderten .... te perfundoj me 1 zezak , per k'te arsye . mah!
 

Joy

Joy
Anëtar
Jan 19, 2014
Postime
335
Pikët
18
Vendndodhja
Planet Earth
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

Kunder racizmit.Kur jeton ne nje vend te huaj dhe e ndien se si eshte racizmi,dmth se si eshte te jen te tjeret racist me ty,flas per veten time,nuk mundesh te jesh racist as pak me asnje,
meson te pranosh gjith njerzit per ate qe jan,nga cdo kulture dhe shtet.Dhe zgjedh ata qe te pershtaten me shume ne shoqeri dhe ne muabet.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Jeni pro apo kunder racizmit?

K'tu po flitet per opinione individuale.....mesa kuptova une, nuk mund te formalizosh ne grup apo si Shtet :S

Urretja eshte tjeter nga Rracizmi....Rracizmi ka forme, me te rrepte/Strikte. Ti Endri_ e ke lidhur ne forme ekstremiste, edhe nga urretja/mllefi vrasin.

Ps...pshm une s'kam prb me zezaket si ngjyre/rrace ....por kurre s'do isha lidhur me 1 zezak. Kam debatuar shume here ne k'te pike nga afer, se me thone o ti je rraciste, nese ky fakt me ben rraciste atehere le te quhem e tille. Nuk dua te vertetoj te kunderten .... te perfundoj me 1 zezak , per k'te arsye . mah!
Zana ,Rracisti te vret. Ke agimin e arte ne greqi ku vrane ate kengtarin grek vetem pse ishte kundra ideve te tyre. Ndersa ke ne shqiperi ku trecereku i shqiptarve kane mllef dhe urrejtje per greket ,por deri tani une skam pare ose degjuar qe biznesmenet grek ne shqiperi te diskriminohen apo aq me keq te vriten. Pra jane 2 gjera te ndryshme!

Ndersa lidhja pastaj eshte ceshtje preferencash.
 
Top