• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Jo më shumë se një gotë verë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Në darkë një gotë verë nuk i bën keq shëndetit, por nëse e teproni mund të shqetësojë pushimin e natës.
Në fillim alkooli të fal një ndjesi qetësie dhe çlodhjeje, por ky është vetëm një iluzion. Alkooli shndërrohet dhe eliminohet nga organizmi në shumë pak kohë dhe efekti i tij qetësues mbaron brenda pak orëve. Kur mbaron veprimi qetësues, shfaqet fenomeni i kundërt. Gjatë natës do të zgjoheni shpesh dhe do të keni një gjumë të trazuar.

Konsumi i tepërt i alkoolit mund të shkaktojë edhe djersitje, një shtim të rrahjeve të zemrës, dhimbje koke dhe makthe.

Pijet alkoolike pas darke mund të shkaktojnë edhe një lëshim të rrugëve ajrore të sipërme (hunda, goja dhe fyti), duke shtuar gërhitjen.
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Jo më shumë se një gotë verë

Në darkë një gotë verë nuk i bën keq shëndetit, por nëse e teproni mund të shqetësojë pushimin e natës.
Në fillim alkooli të fal një ndjesi qetësie dhe çlodhjeje, por ky është vetëm një iluzion. Alkooli shndërrohet dhe eliminohet nga organizmi në shumë pak kohë dhe efekti i tij qetësues mbaron brenda pak orëve. Kur mbaron veprimi qetësues, shfaqet fenomeni i kundërt. Gjatë natës do të zgjoheni shpesh dhe do të keni një gjumë të trazuar.

Konsumi i tepërt i alkoolit mund të shkaktojë edhe djersitje, një shtim të rrahjeve të zemrës, dhimbje koke dhe makthe.

Pijet alkoolike pas darke mund të shkaktojnë edhe një lëshim të rrugëve ajrore të sipërme (hunda, goja dhe fyti), duke shtuar gërhitjen.
Sea qe ke te drejte ti as qe e ve ne diskutim po kur ngrohen rrulat hapen vete pastaj nuk eshte nevoja ta mbushesh me ti goten se mbushet vete ajo e shkreta :p
 
Top