• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

John mbledh miliona dollarë për bamirësi

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ndeja bamirëse e Sir Elton John pas ndarjes së çmimeve Oskar ka qenë një hit pasi këngëtari ka mbledhur plot 3.7 milionë dollarë brenda vetëm disa orësh.


John dhe partneri i tij David Furnish ftuan një varg fytyrash të famshme përfshirë Betty White, Nicole Richie dhe Victoria Beckham, për të ndjekur festën e 18-të vjetore, që mbledh para për të luftuar AIDS-in.

Pas darkës luksoze dhe performacës nga Grace Jones, mysafirët morën pjesë në një ankand ‘live’, ku John shiti kostumet e tij të cilat i kishte veshur në Grammy Awards në muajin janar për 30 mijë dollarë dhe një orë nga koleksioni i tij për 90 mijë dollarë.

Po ashtu u shitën edhe fotografi nga koha e kolegjit të presidentit amerikan Barack Obama (60 mijë dollarë) dhe një kurs privat tenisi nga çifti Andre Agassi dhe Steffi Graff, që solli 70 mijë dollarë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top