• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Judas Priest

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Judas Priest jan një Heavy Metal grup Britanez nga Birmingham te formuar ne vitin 1970 , emrin Judas Priest e kan mar prej një kange të Bob Dylan-it The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest ... në albumet e para tingllojn Rock - Blues ..Judas Priest 1976
antarët e grupit jan :
Rob Halford - vokal
Glenn Tipton - gitare
K. K. Downing - gitare
Ian Hill - bass
Scott Travis - bateri


Judas Priest e kan nje Diskografi mjaft te madhe , i kan 16 studio albume edhe 5 Live albume .
keta jan studio albumet :
1974: Rocka Rolla
1976: Sad Wings of Destiny
1977: Sin After Sin
1978: Stained Class
1979: Killing Machine
1980: British Steel
1981: Point of Entry
1982: Screaming for Vengeance
1984: Defenders of the Faith
1986: Turbo
1988: Ram It Down
1990: Painkiller
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Judas Priest1997: Jugulator
2001: Demolition
2005: Angel of Retribution
2008: Nostradamus

këta jan të gjith studio albumet e grupit Judas Priest

ndersa albumet Live jan keta :
1979: Unleashed in the East ( Priest in the East)
1987: Priest...Live!
1998: '98 Live Meltdown
2003: Live in London
2009: A Touch of Evil - Live


Tim "Ripper" Owens ishte vokalist i grupit Judas Priest gjat viteve 1997–2003 , pra ne studio albumet : Jugulator dhe Demolition . pas kthimit te Rob Halford-it ne Judas Priest , Tim kalon ne grupin Iced Earth .
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Vdes per keta dhe ti!Keta qe bejne nje heavy metal te çmendur,keta qe jane ndjekesit e filozofis shkateruese te Black Sabbath!

"Kush ma fshiu postimin?Moderatori!"
Po ta shkruaj perpara se ta fshish.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Judas Priest

mirmrama e mir se erdhe Serafim
jo , nuk ta fshin postimin askush ...
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
("Atere po iki!.U futa kastile..qe dikush te me fshinte postimin....
Eh ç'ti besh!Ska me mopderator....")
Mirmroma miku im.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Re: Judas Priest

("Atere po iki!.U futa kastile..qe dikush te me fshinte postimin....
Eh ç'ti besh!Ska me mopderator....")
Mirmroma miku im.
Serafim, motoja është, ''Unitet dhe dashuri''. Nuk i fshihet askujt asnjë postim deri në momentin që është korrekt me rregullat e vendosura.

Diskutim të këndshëm në vazhdim.

P.s Të përshëndes me Glenn Tipton: [ame="http://www.youtube.com/watch?v=sUZO8xn-Zm0"]YouTube - Glenn Tipton Painkiller Solo Cut
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Eshte shakaSubz.Ai roketari i "keq"e kupton.
Flm per pershendetjen,e gjithashtu te pershendes.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Judas Priest

Serafim , tregona ndonje histori qe e di ne lidhje me Rock Metallin e Judas Priest .. kjo asht nje nga kanget e tyre qe ma se tepermi me ka pelqye viteve 80-a

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=SVS6-sTZRhk"]http://www.youtube.com/watch?v=SVS6-sTZRhk

p.s pershendetje SubZ
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Judas Prist,jane Alienet e metalit o pesimistet e osesionit rok,gjithmon ekstem.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Re: Judas Priest

Judas Prist,jane Alienet e metalit o pesimistet e osesionit rok,gjithmon ekstem.
me albumin British Steel e kan deshmue se jan nga ma te miret ne ket stil te muzikes ... e kan ba albumin Heavy Metall të paster ..

 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Re: Përgjigje e: Re: Judas Priest

me albumin British Steel e kan deshmue se jan nga ma te miret ne ket stil te muzikes ... e kan ba albumin Heavy Metall të paster ..nje nga albumet ma te mira te Metallit
Mu me ka pelqyer Busave ai i 1979..."undleashed in the east"....
E kam degju ne 1985-6....ishte album i eger per kohen.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Re: Judas Priest

Mu me ka pelqyer Busave ai i 1979..."undleashed in the east"....
E kam degju ne 1985-6....ishte album i eger per kohen.
po , album i mirë i realizum nga koncertet qe i kan mbajtun ne Japoni ..

dikund me nje revist te Rockut e kam lexuar se pjesa dermuse e albumit asht ber ne studio ... vetense qe ja kan bashkangjitun zhurmen e publikut .. lloj mix-i i atëhershem ...
por , si album edhe mua me pelqen ... jan kanget ma te mira te Judas Priest , te asaj kohe Victim Of Changes , The Ripper , Sinner etj..
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Ashtu eshte....sinner ripeer etj etj...
Busave,un sot u futa ne forum,se thashe se do hapje nje teme per Dee-pat o Parpellat.....Nuk tradhetohen Dee-pat
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Re: Judas Priest

Ashtu eshte....sinner ripeer etj etj...
Busave,un sot u futa ne forum,se thashe se do hapje nje teme per Dee-pat o Parpellat.....Nuk tradhetohen Dee-pat
E meritojn më shumë Led-ët e Zeppelinave sesa Dee-pat o Serafim :D
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Re: Judas Priest

Ashtu eshte....sinner ripeer etj etj...
Busave,un sot u futa ne forum,se thashe se do hapje nje teme per Dee-pat o Parpellat.....Nuk tradhetohen Dee-pat
po , Serafim ... po a je duke u ngutun a ? ... nese ki durim 10 min. tema do te jet e hapun ( por jo komplete ) ....``Bej_dy_pompa``
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Re: Përgjigje e: Re: Judas Priest

E meritojn më shumë Led-ët e Zeppelinave sesa Dee-pat o Serafim :D
Eshte si wiski me rakin Subz.Nuk tradhetohet rakia,te pakten per "patriotizem",edhe Dee-pat....
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Re: Përgjigje e: Re: Judas Priest

po , Serafim ... po a je duke u ngutun a ? ... nese ki durim 10 min. tema do te jet e hapun ( por jo komplete ) ....``Bej_dy_pompa``
Hahaaaa...Kur te dush Busave......edhe neser njesoj eshte....
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Judas Priest

busavat, judas priest jan ni grup e hevy metallit prej me te mireve dhe kan status kult ne historin e metall muzikes,une personalish e adhuroj kengen e tyre, rund of dhe mile.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Judas Priest

busavat, judas priest jan ni grup e hevy metallit prej me te mireve dhe kan status kult ne historin e metall muzikes,une personalish e adhuroj kengen e tyre, run of dhe mile.
po Trestenik , Run of the Mill asht nje prej kangve ma te mira te J. Priest nga albumi i parë "Rocka Rolla" .. edhe mua me pelqen shumë kjo kangë ..

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ZuXoalKim9c&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=ZuXoalKim9c&feature=player_embedded
 
Top