• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Juliana Pasha kualifikohet në finale

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Është momenti më i bukur i jetës time. Ndjej se Europa u bë një familje sot në skenë.”- ky është komenti që këngëtarja shqiptare Juliana Pasha ka bërë për gazetarët në konferencën për shtyp të organizuar menjëherë pas përfundimit të natës së parë gjysmë finale të festivalit Europian.


Nuk mundem pa ty”, në anglisht “It’ s all about you”, u përzgjodh nga televotimi i hapur në të gjithë Europën ndër 10 këngët të cilët do të marrin pjesë në natën finale të shtunën më 29 maj. G

jatë konferencës këngëtarët kanë tërhequr shortin se kur do të këndojnë këngën në natën finale.

Kështu Shqipëria do të këndojë e 15-ta dhe për të gjithë televotuesit do të jetë me kodin 15. Nëntë këngët e tjera që hynë nga konkurimi i mbrëmshëm në finale janë Moldavia, Bosnja Hercegovina, Belgjika, Serbia, Bjellorusia, Greqia, Islada, Rusia dhe PortugaliaForum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top