• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Këngëtarët/et e Forum-Al.com

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Po marrë spunto nga dy këngëtare të regjistruar në forum, të cilat kanë nxjerr dhe këngët e tyre në prezantimin në forum.

Mund të gjykoni, si ju duken si këngëtare dhe çfarë duhet të bëjn për të qënë sa më shumë të dashura nga publiku.


@Sexidiva


@Jona Koleci

 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Pershendetje te gjithve nga une Sabina

nuk dua te te c'kurajoj, por eshte kenge shume e dobet.
nje accent te tmerrshem anglishte, is breaking my heart lalalalala:p
lool s`qekam e vetmja qe e vuna re :D

P.s Mire se na erdhe
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Pershendetje te gjithve nga une Sabina

Nuk dua të gjykoj, m.q.se nxorre këngën, po them dhe unë dy fjalë rreth saj. Po e nisë që nga produksioni i ''Max Production'', po e kap me Bledin, mania e tij është gjithmon të nxjerri hiret e femrave në klip, nuk gjen asnjëherë një fabul për ta realizuar po më shumë mendon tek bukuria femërore. Klip shumë i konsumuar, po të hapësh TV Ballkania, do gjesh me qindra të tillë. Muzika, shumë e dobët, nuk krijon aspak afeksion dhe notat nuk lidhen me zanoret (AKAPELA) në gjuhën muzikore. Duhet të punosh më shumë me zërin, pasi ke timbër të dobët dhe nuk ngjall emocion, aq më shumë kur pretendon të punosh me rryma R&B apo POP, ke mungesë interepretimi dhe nuk koordinohesh aspak me muzikën, po zgjedh një mënyrë ndryshe nga ajo që duhet në këtë rast (ndoshta gabimi i koreografes/it). Nëse do të ecësh në botën e muzikës, mundohu të shfaqësh talentin dhe dëshirën, aspak hiret dhe bukurin, mundohu të gjesh një kompozitor të mirë, që të ekspoloroj në natyrën tënde dhe të të përshtati një këngë për vokalin që posedon.

Gjithë të mirat.
 

stella_senza_cielo

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
58
Pikët
0
Vendndodhja
jetoj me nje kembe ne qiell e me nje kembe ne toke
Përgjigje e: Pershendetje te gjithve nga une Sabina

me te thene te drejten po pertoja ta zgjasja po meqe e paskeni filluar ju une po e them mendimin tim ashtu sic eshte efektivisht...sapo degjova kengen, te cilen se kisha degjuar kurre me pare e kuptova se me cilen Pseudo-Kengetare paskemi te bejme...tipiken qe nxjerr ate cka populli blen...e vertet...shqiptaret (jo te gjithe fatmiresisht) e duan kete qe Sabina ben...ajo eshte shume e vetedijshme per kete fakt e nuk i prish pune...ajo shet...nuk kerkon te kete fame te vertete kengetareje...kerkon famen e nje show-girli...me bukurine qe ka do ia dali...por fatkeqsisht vetem per ate pjese te popullsise qe duan ate cka ajo ben...por shtresen e artisteve te vertete fatkeqsisht Sabina as nuk do tia dije fare...ndaj ne mund te bejme bla-bla-bla sa te duam po asaj gjerat i shkojne "a gonfie vele' kur thote talioni :D....gjithsesi urime Sabina...e mirese na urdherove dhe njehere...po do ishte shume e bukur dhe mrekulli njekohesisht nese do ishe aktive si sh forumiste te tjere...

Pershendetje nga ne njerezit e thjeshte qe do te ndjekim gjithmone hitet e tua per ti komentuar me pas :)
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Bjerini mer drejte, se keshtu nuk i shkon mundi dem as kengetares ne fjale Shkurt muhabeti, nuk je per ate pune :d
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

loool eh kjo jona sikur haet icik munohet e shkreta, po kjo tjetra vallaj as me kryp as sheqer :d
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Vallaj mi goca ju duhet shume pune me u bo kengetare prej verteti , nese keni deshir vetem per cik au iu me qit hiret mir jeni e me bo video komercialiste , per me shume no comment leni shum per te deshiruar ...
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Vallaj mi goca ju duhet shume pune me u bo kengetare prej verteti , nese keni deshir vetem per cik au iu me qit hiret mir jeni e me bo video komercialiste , per me shume no comment leni shum per te deshiruar ...
ho para ho ....hic nuk marin shembull prej teje qe kendon e veshur ne menyr klasike :p
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

ho para ho ....hic nuk marin shembull prej teje qe kendon e veshur ne menyr klasike :p

Qyqa daku mos te dukem kengetare una mo , apo dont worry se se shpejti do lancoj dhe un ndonje videoklip se ska ngel kush pa bo ;)
Uroj te kem mbeshtetjen tuaj se perndryshe sdo di nga te mbytem haha
Ah harrova kur ta bej do e bej e veshur si murgesh , se shum e kam qit sumen lart e posht neper forume lol
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Qyqa daku mos te dukem kengetare una mo , apo dont worry se se shpejti do lancoj dhe un ndonje videoklip se ska ngel kush pa bo ;)
Uroj te kem mbeshtetjen tuaj se perndryshe sdo di nga te mbytem haha
Ah harrova kur ta bej do e bej e veshur si murgesh , se shum e kam qit sumen lart e posht neper forume lol
Po ne vetem per ate sumen po i shohim klipet, se veshet i mbyllim me pambuk
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,644
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Sa honest djali haha
O Val thuj :
Te mort dreqi :dty, qe mi hap syte per sume si doçe pamuku :p

Ika une ne pune ja kalofshit mire ,nigjohemi ndark.:d
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Saura e tha vet mi ,o cun me mend na lehteson punen ..lol


Ik rrusho ja kalofsh bukur andej ....kiss
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

O Val thuj :
Te mort dreqi :dty, qe mi hap syte per sume si doçe pamuku :p

Ika une ne pune ja kalofshit mire ,nigjohemi ndark.:d
Ti mos fol se je lakuriq per vete....Te kom vu ne desktop haha
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,979
Pikët
113
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Phuuu ç`njerez dekurajues qe jeni :d

nuk eshte keq per fillim, heyyyy askush nuk ka lindur kengetare ose ne ndonjerin nga profesionet. Pastaj çeshtja e akcentit. Shkencerisht eshte vertetuar se nje gjuhe e huaj mundet te flitet me akcent te lire sikurse gjuha e huaj qe meson, nese mesohet deri ne moshen 14 vjeçare.

Pastaj hiç me larg eshte rasti kengetares gjermane qe fitoi ne Jurovizhen (me akcent eh :d) e cila enkas per kengen e saj kishte angazhuar profesorin e anglishtes ti ndihmonte te mprehe akcentin e inglishit.

do i deshiroja vetem suksese dyja kengetareve te reja!
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Phuuu ç`njerez dekurajues qe jeni :d

nuk eshte keq per fillim, heyyyy askush nuk ka lindur kengetare ose ne ndonjerin nga profesionet. Pastaj çeshtja e akcentit. Shkencerisht eshte vertetuar se nje gjuhe e huaj mundet te flitet me akcent te lire sikurse gjuha e huaj qe meson, nese mesohet deri ne moshen 14 vjeçare.

Pastaj hiç me larg eshte rasti kengetares gjermane qe fitoi ne Jurovizhen (me akcent eh :d) e cila enkas per kengen e saj kishte angazhuar profesorin e anglishtes ti ndihmonte te mprehe akcentin e inglishit.

do i deshiroja vetem suksese dyja kengetareve te reja!
pajtohem me ty per postimin
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,644
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Këngëtarët/et e Forum-Al.Com.

Ti mos fol se je lakuriq per vete....Te kom vu ne desktop haha
Magari te isha une ,po ashtu kisha me nejte .
E kam pa ne orgjinal ,e vrojtoja me vemendje sikur te isha burre :p
Rene Magritte ...
Nuk i dija adresen se te kisha derguar dhe ty nje kartolin si te tjereve :p:d...
 
Top