• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kënga më e mirë në Bullgari? një këngë shqiptare

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Kënga “Fluturimi 3470”, kompozuar dhe kënduar nga Flori Mumajesi & Soni Malaj, ndoshta nuk ishte aq e mirë për të fituar çmimin e parë në festivalin “Kënga Magjike”, por ka qenë e mirë mjaftueshëm sa të korri sukses të madh në Bullgari dhe të nominohet në “Ballkan Awards” si kënga më e mirë prezantuese nga Bullgaria.


Pra, Flori në këtë ceremoni çmimesh të Ballkanit, është vlerësuar me dy çmime. Në versionin bullgar kënga mban titullin “Nishto Ne Znaesh” dhe këndohet nga Emanuela & Krum.

Versioni bullgar (i kanë blerë të drejtat e këngës, nuk është vjedhur) është po aq i mirë sa versioni shqiptar. Emanuela më pëlqen shumë, ndërsa Krum… eh, ok!Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Kënga më e mirë në Bullgari? një këngë shqiptare

Shume e vertet, kjo Emanuela paska argumenta tull fare! :D
 
Top