• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Këngetarët shqiptarë kopjojnë Yjet botërorë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Lady Gaga, Madona, Rihhana janë ndër yjet e muzuikës botërore që nuk kanë shpëtuar pa u kopjuar dhe nga shqiptarët.

Stili alla Lady Gaga është vënë re më së miri tek Adelina Ismaili me pozimet si peradoreshë, ndërkohë që shumë e identifikojnë këtë këngëtare me stilin e Madonnas.

Por Rezarta Shkurta me telat mbi kokë si kapele, Nora Istrefi me pendët mbi supa, Rozana Radi me veshjet plot metal janë shumë nga detajet që ka përdorur Lady Gaga që tashmë njihet shumë mirë për veshjen e cuditshme.

Kritikët e kanë cilësuar Lady Gaga si zbulim të vitit në Botë dhe duket këngëtaret tona synojnë të jenë të tilla në vendin e tyre.

Gjithsesi yjet e Rihannas tashmë i shohim dhe të Dafina Zeqiri që në klipin e fundit nuk ka vonuar të bëjë ca të tillë.

Fotot e mëposhtme dëshmojnë sesa kopjojnë këngëtaret shqiptare nga yjet me famë botërore./balkanweb/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Këngetarët shqiptarë kopjojnë Yjet botërorë

Adelina me kete model ka dal dhe ne 1996! Nese e mban mend festivalin e 37 te Radio Televizionit. Nuk mund te etiketohet nje kengetare qe eshte e njohure preje nje dekade per veshjen e saj ekstreme. Lady Gaga s'ka mbushur vitin qe ka dal ne sken. Mund te mendoja se kopjonte nga mbreteresha e popit Madona. :D
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Këngetarët shqiptarë kopjojnë Yjet botërorë

Nuk behet fjal per veshjen Cold Fusion Muzika ;)
Une personalisht u bazova tek shkrimi dhe te dhash nje pergjigje. Ne kemi nga 1992 e deri tani qe nuk ekzistojn me kompozitor. Ekzistojn programe dhe loopa, per te ndertuar akordet e nje kenge gati. Prandaj eshte dhe mundesia me e madhe qe vidhen kenget apo pjeset instrumentale.
 
Top