• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaStjuardesat e kompanisë ajrore “Virgin Atlantic” morën pjesë në hulumtimin e sjelljeve të udhëtarëve dhe zbuluan për kërkesat e pazakonta me të cilat ballafaqohen në punën e tyre të përditshme.
Tre mijë stjuardesa krijuan listën e përvojave dhe pyetjeve nga më të pazakontat, ndërsa disa thonë se edhe pse gjithmonë përpiqen të sillen në mënyrë profesionale, nganjëherë nuk e kanë lehtë me kërkesat e çuditshme.

Ndër pyetjet më bizare që qëndrojnë lartë në listë janë edhe: “Ju lutem a mund ta hapni dritaren” dhe “ju lutem luteni pilotin ta ndalë turbulencën” ose “a mund tua ndalni zhurmën motorëve se nuk po mund të fle”.

Një stjuardesë mbeti e stepur kur një udhëtare i kërkoi një lugë çaji dhe masazh për kukullën e saj Barbie, ndërsa një udhëtar tjetër e luti stjuardesën që t’i ndihmojë ta gjejë syrin e qelqtë që i kishte rënë në ulësen e aeroplanit.

Se disa udhëtarë janë vërtet të mërzitshëm, dëshmojnë edhe kërkesat e tyre si: “Merrni fëmijët e mi dhe dërgoni në këndin e lojërave” ose “Ju lutem tregoni ku është kabina e dushit”.

Njëri nga udhëtarët bile pyeti stjuardesat se ku gjendet McDonaldsi në aeroplan.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

haha haha haha haha haha haha haha haha

te isha un vend te asaj Stjuardesese do ja kisha plotesu deshiren menjehere..
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

Ma kap i cik ate stjuardesen se du me i dhone puffen ta krefi pak se eshte bo pa qeth :p
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

pse edhe parukeri paska ne avion..:O haha haha :)
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

haha haha haha haha haha haha haha haha

te isha un vend te asaj Stjuardesese do ja kisha plotesu deshiren menjehere..
Puffe po tja plotesosh deshiren ti ku do shkosh ? :p haha
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

SEa do shkoj ke piloti un cke ti .....:p
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

sa te shkosh ti tek piloti..... do i hidhesh me kok malit :p
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

jo mi rrushe jo se do e komandoj un me telekomand e shtupi buton ---YES
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

po ti benin kerkesa te tilla stjuardesave te Egyptair do e shihnin pasegjeret si do fluturonin nga dalja e urgjences :p
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

haha haha moss o zot Puffe une nuk hypi ne avion me ty :p se shkoj per lesh.. :D
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

SEa cke moj ti hyp vetem mos kerkoj te ajroset avioni ..:) haha
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

Puffe jo jo skam kerkesa... kur jam ne ajer se rrezik bie avioni :p haha haha
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

Vetem deren e banjos mos e hap amon se na bo korent me dritaren hahahaha
haha haha haha pa merak plakoooo

e kam be komanden vetem per dritaret ate tjeter qe the ti lidhet me pilotin ..:)

SEa ti e din....:)
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

haha haha haha pa merak plakoooo

e kam be komanden vetem per dritaret ate tjeter qe the ti lidhet me pilotin ..:)

SEa ti e din....:)
Pse si nxe poshte sedilje kta? hahahaha
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Kërkesat në Aeroplan: Ju lutem hapeni dritaren!

Kryeplaku meqe je ti ne krye te vejme ty poshte sediljes hahaha
 
Top