• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Këshilla për të evituar përzjeret e mëngjesit gjatë shtatëzanisë.

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përzjeret e mëngjesit gjatë shtatëzanisë mund tju pengojne per te marre gjithe vlerat ushqimore qe ju dhe femija juaj ka nevoje. Hani ato gjera qe mundeni dhe perpiquni qe te merrni lengje te mjaftueshem. Me poshte gjenden disa keshilla per kete problem.

1-Anoni nga ushqimet e ftohta te cilat leshojne me pak aroma.
2-Perpiquni te hani ushime te thata
3-Hani pak edhe shpesh gjate gjithe dites
4-Pini 8 deri ne 10 gota me lengje ne dite per te evituar dehidrimin. Pini nga pak midis te ngreneave dhe jo gjate ngrenies sepse ne kete menyre evitoni mbushjen plot te stomakut.
5-Perpiquni te pini pije te ftohta ose te ngrira
6-Evitoni ushqimet me ereza te shumta

Vizitohuni tek mjeku per tu siguruar qe nuk keni probleme me mbajtjen e ushqimit ne bark.
 
Top