• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që shërbyen në Ko

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,752
Pikët
63
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

tamon puna mi mar gjygymat edhe atje...a pak po i marim ne Shqiperi e Ulqin a "qesh" ...tjera here duhet me mendu edhe ate opsion, mire e ke `lol`
ahahahahahahahaha kur dalim prej plazhit qaji nxeht ,edhe tek e fundit nxeti e mund nxetin ...dreq bre je sa kam kesh "qesh"
 

Rina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,589
Pikët
0
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

ahahahahahahahaha kur dalim prej plazhit qaji nxeht ,edhe tek e fundit nxeti e mund nxetin ...dreq bre je sa kam kesh "qesh"
U shkriva edhe une ...ama ka lezet caji en deti....aty ulesh ne terrace edhe tap nje caj en dore edhe e shikon perendimin e diellit..ani me kane ma shume qe jon tu pi caj..shkrihesh krejt "qesh"
 

_MALSORI_

Anëtar
Anëtar
Apr 29, 2011
Postime
369
Pikët
18
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

Ja me lakra i sjell une mos u lodh ti :)

provojini sarmat e mbeshtjella me dhjame..do te mbeteni te habitur..te shkelqyeshme..do te lepini duart..
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,752
Pikët
63
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

Cfar eshte dhjame..
 

Rina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,589
Pikët
0
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

Cfar eshte dhjame..
Dhjame duhet te jete dhjami. yndyra..mos u mundo mi kompliku gjerat, me bo keso pyetje. se po e zbulojme ndonje fjale te re pahiri `lol` :d
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,752
Pikët
63
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

Aha dhjami,po po ama ku mbeshtillen moj sarmat me dhjam hahahaha:p
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,411
Pikët
48
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

provojini sarmat e mbeshtjella me dhjame..do te mbeteni te habitur..te shkelqyeshme..do te lepini duart..
po valla durt i lpin veq po i hangre dy tre her duhet me u pudh e me u lpi edhe me te 60-at se kurr ske me i pa :p
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,023
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

muzika me çiftelia ketu basketbollistat zezak qarten kur jav leshoj kajhere kongen e Zhuj Selmanit hahhhaa
 

Mili-GJILAN

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
15
Pikët
0
Vendndodhja
Gjilan,Kosove.
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

Mua me shume me duket nga serviliteti ndaj te huajve sesa nga sinqeriteti
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,136
Pikët
113
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

Ajo qe me ka bere pershtypje tek kosovaret, apo dardanet tane, eshte pirja e çajit, nderkoh qe ne te Shqiperise pime birre apo raki.
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,554
Pikët
48
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

Keto kam qef ti provoj dhe une, nese ndonje dite do vij ne KS do bej ndonje liste te tille :)
---------------

4. Pite me kungull

5. Hostel në qendër të Prishtinës

6. Picë që nuk kushton më shumë se një euro

7. Të gjitha picat janë të të njëjtës shije

11. Pop-kek

20. Sarma

22. Verë nga Rahoveci

23. Bambus - kikirik të mbështjellë

27. Ujë që rrjedhë nga malet

29. Kultura për futboll

41. Byreku

56. Të ngrohni këmbët tek stufa që ndizet me dru

58. Flija

61. Birra Sabaja që prodhohet në Prishtinë

68. Patatina me shije si hot-dog

69. Patatina me shije të salcës së domateve

79. Male çmendurisht të bukura

80. E posaçërisht mali Tapanice

81. Kalaja e Prizrenit

82. Arkitektura e vjetër

83. Të përgatisni dhe të hani bakllavë për Bajram

90. Sheqer-vanilje

92. Sun-Bar në Kamenicë
Per t'i shijuar gjithe keto gjera qe i ke permendur, duhet te qendrosh nje periudhe te gjate ne Kosove.

4. Pite me kungull
Pite me kungi munesh me honger veç n'shpi, nuk besoj se ka ne ndonje restorant.

29. Kultura për futboll
Futboll luhet dimer-vere te na n'Kosove.

56. Të ngrohni këmbët tek stufa që ndizet me dru
Kit sen munesh me e perjetu veç dimnit shoq lol :p

Fli ne restorant munesh me hanger kur t'dush, ama ne shpi ka lezet. Flija qitet veç gjate vikendit te na, e posaqerisht te dielen.

80. E posaçërisht mali Tapanice
Per me teper informata per kete mal, kontakto me anetarin e forumit Samiu. Ai eshte i ketij vendi. Mu m'ka kojshi, derum dere jena :d

83. Të përgatisni dhe të hani bakllavë për Bajram
Te na s'ka per dit bajram baco -fershellen-

92. Sun-Bar në Kamenicë
Ky eshte nje caffe-bar ne qytetin prej nga vije une, Samiu dhe Busavata. Behet atmosfere e jashtezakonshme, o daj o daj e kallim krejt pasha nonen lol -qesh-. Ka muzike live (te vjeter qytetare) sepaku dy here ne jave , por nuk eshte ky i vetmi bar qe behet atmosfere, ka edhe shume te tjere.
 

Rina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,589
Pikët
0
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

73. Retë në Kosovë janë më të bukura se në çdo vend të botës
S'di a e keni verejt ju tjeret kete gje, vetem une shume me heret se ky konstatim e kam pas kete mendim. Kosova i ka rete shume te bukura.
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,554
Pikët
48
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

33. Do të qëndroni në shtëpinë më të pastër që keni jetuar ndonjëherë
Kjo eshte me se e vertete.

S'ka me nonat tona, jane ma t'mirat n'bote, po na po m'doket shume pak pi vleresojme se..
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,554
Pikët
48
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

S'di a e keni verejt ju tjeret kete gje, vetem une shume me heret se ky konstatim e kam pas kete mendim. Kosova i ka rete shume te bukura.
Rete i kqyrsha kanihere kur isha ma i vogel, e sidomos veres. Marin forma shume interesante, t'bardha si bora e t'mdhaja, qe ecin shpejt, e i sheh hijet e tyne qe brenda minutit kapercejne shtate kodra.
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,752
Pikët
63
Përgjigje e: Këto janë 100 gjërat që u kanë lënë përshtypje vullnetarëve të huaj që s

Mua me duket se me qelen syt,plus marr fryme me lehte sapo te shkeli ne token tone:)
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
40,667
Pikët
113
Vendndodhja
?
Te bukura ... por per rakine nuk e dija qe ishte/eshte popullore edhe ne Kosove ?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
40,667
Pikët
113
Vendndodhja
?
Eshte dikush qe gjithmone merret edhe me k’to gjera/ane .
 
Top