• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ka shoke te vertete ...??

Ka shoke te vertete ...??


  • Numri i votuesve
    65

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

1-mundet...ne faktikisht asnjehere skam pasur nje shoqe qe te them per po....mbase jam e larguar nga shoqeria..por dhe ato qe kam pasur...dojne me ta fut :D keshtuqe ska port kalimtare tek mua :p se kur nisesh per mire gjene keq.prandaj....!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

Mundet se me kalimin e kohes te dalin jo te vertet,por ka dhe qe jan te vertete kshutqe ...mundet
 

gladiola

V.I.P
Anëtar
Aug 14, 2010
Postime
3,884
Pikët
113
Vendndodhja
Shqiperi...Korce
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

Une votoj per mundet epse nga eksperienca qe kam them me plot gojen qe edhe shoqeria e shoket vitet e fundit jane kthyer ne biznes e interes...
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

Miq te vertete eshte veshtire te gjenden por jo te pamundur...pastaj njeriu i tregon vete pozicionin vetes dhe le hapsiren qe tjetri ta vleresoje dhe te ruaj nje lidhje te forte.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,916
Pikët
113
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

Po ka...por smund te kesh me shume se 2 shoke per koke :)
Pa diskutim ka;)) 3 jane shume..
Personalisht vetem 1 kam,qe celsat e shtepise ja jap ne dore.
Besim absolut 100%..
Per gallate dhe interesa,ehu sa jane.
klm
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

Po!
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aBXeXBpTVOk]YouTube - Notre Dame de Paris song 19 Belle
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

sigurisht qe po , jane te paket, numerohen me gishtat e nje dore, por egzistojne..
une personalisht te njohur kam plot dhe miq kam pak..
e di qe jane miq te vertete sepse koha e ka treguar.
 

Arianiti

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 16, 2010
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

Votova per mundet,
do ishte ma mire,sikur te ishte titulli"si eshte ni shok/shoqe e vertet.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,916
Pikët
113
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

Votova per mundet,
do ishte ma mire,sikur te ishte titulli"si eshte ni shok/shoqe e vertet.
Eshte ai qe ne diten ndoshta???? me te veshtire te jetes tende te gjendet prane,pa pike interesi sepse eshte SHOK dhe jo zoteri shok.
Dhe aty vleresohen shoket(SHOKU ne fjale).
klm
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

nje shok/shoqe i/e vertete eshte ai/ajo qe dhe nese mund te kaloje kohe pa u pare apo u degjuar e ndjen prane gjithmone.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

jo vetem ne kuptimin e mangesise Roxy..nuk e di ne te ka ndodhur ndonjehere te rrish me kohe pa folur me dike dhejo sepse nuk ke deshire ti flasesh por sepse ashtu mund te jene rrethanat apo momenti por ama e ndjen kur ai/ajo ka nevoje per ty dhe nuk flas vetem nevoje ne momentet kur ndihesh keq, por nevojen per te qeshur, per te shkembyer dy fjale etj.
une personalisht e kam si tip, i kerkoj njerezit shume pak, i marr ralle ne tel ,dmth nuk behem e gjalle shume, por ama te gjithe e dine qe nuk e bej me qellim apo sepse nuk me interesojne, une i mendoj gjithmone, dhe ne momentet e duhura jam gjithmone aty..
 

Jolene

🪢
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,136
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

mary: Me ka ndodhur, dhe nga eksperienca qe kam kaluar e them cdo gje.
Po marr nje shembull te thjedsht fare....
Kur dikush as ne nje rast qe un kam nevoje nuk e merr mundimin te (po supozojme) me telefonoj, cfare duhet te mendoj un? Ose kur un largohem nga dikush gradualisht nderkohe ai/ajo e kupton vetem pasi ka ber "muuu" kjo gje prap duhet ti konsideroj shoke/shoqe?
Nderkohe qe jam tip qe bej cdo gje qe mundem per ate qe e konsideroj shok, nuk jam nga ata qe bej blah blah cdo minut, te kam xhan,te kam shoqe etj etj... por cdo gje qe kam ne dore e bej pa u menduar 2 here.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

mary: Me ka ndodhur, dhe nga eksperienca qe kam kaluar e them cdo gje.
Po marr nje shembull te thjedsht fare....
Kur dikush as ne nje rast qe un kam nevoje nuk e merr mundimin te (po supozojme) me telefonoj, cfare duhet te mendoj un? Ose kur un largohem nga dikush gradualisht nderkohe ai/ajo e kupton vetem pasi ka ber "muuu" kjo gje prap duhet ti konsideroj shoke/shoqe?
Nderkohe qe jam tip qe bej cdo gje qe mundem per ate qe e konsideroj shok, nuk jam nga ata qe bej blah blah cdo minut, te kam xhan,te kam shoqe etj etj... por cdo gje qe kam ne dore e bej pa u menduar 2 here.
jam totalisht dakort me mendimin tend...
sic e kam thene me lart me duket, une kam shume te njohur por pak miq..ama ato miq qe i kam e di qe i kam te vertete qe dhe pse ne dukje nuk e japin e di qe interesohen gjithmone per mua..koha e ka vertetuar..
une ne jeten time kan nje parim, nese kam mundesi ndihmoj dhe i rri afer kujdo qe ka nevoje, jam e bindur qe pjesa me e madhe nuk ta di as per nder, por ama jam e bindur qe ne momentin qe une do kem nevoje, me siguri dikush do me gjendet prane, dhe sikur te mos jete asnje nga keto qe une u kam ndihmuar,ska problem, nuk pendohem kurre qe i ndihmova sepse dikush tjeter do me gjendet prane mua
 

Jolene

🪢
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,136
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

dhe sikur te mos jete asnje nga keto qe une u kam ndihmuar,ska problem, nuk pendohem kurre qe i ndihmova sepse dikush tjeter do me gjendet prane mua

Asnje here sjam bere pizhman as un sepse kjo me dallon mua ose ty... nga ata tjeret ;)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,916
Pikët
113
Përgjigje e: Ka shoke te vertete ...??

jam totalisht dakort me mendimin tend...
sic e kam thene me lart me duket, une kam shume te njohur por pak miq..ama ato miq qe i kam e di qe i kam te vertete qe dhe pse ne dukje nuk e japin e di qe interesohen gjithmone per mua..koha e ka vertetuar..
une ne jeten time kan nje parim, nese kam mundesi ndihmoj dhe i rri afer kujdo qe ka nevoje, jam e bindur qe pjesa me e madhe nuk ta di as per nder, por ama jam e bindur qe ne momentin qe une do kem nevoje, me siguri dikush do me gjendet prane, dhe sikur te mos jete asnje nga keto qe une u kam ndihmuar,ska problem, nuk pendohem kurre qe i ndihmova sepse dikush tjeter do me gjendet prane mua
Pak kontrakditore kjo,kur pjesa me e madhe nuk ta di per nder(keta une i shumezoj me =0).
Sbehet fjale per flete lavderimi
Por bindje e kam dhe e faktuar qe jo me siguri dikush por AI(prap Shoku ne rast) aty do jete(po u dha rasti).
Jo,edhe une nuk pendohem...por me vjen inat qe humba kohe kot.
Nejse,demshperblim nuk ju kerkoj...
E bera vete.
Rradhen tjeter,kismet.
lg
 
Top